نتایج جستجو برای عبارت :

توتم قبیله‌ی ما قلم است

از میان اشیای این عالم ، چهار چیز است که مالک بردار نیست ؛ صاحب ندارد ؛ قباله ی مالکیت برایش بی معنی است ؛ ابلهانه است ؛ سخیف است . حرف رسم و رسومات ! حدود و مقررات ، عرفیات و اعتبارات ، سند و مهر و امضا و شاهد و بیع و شری ، درباره اش حرف پوچ و زشتی است : یکی کتاب است ، دیگری معبد است ، دیگری زیبایی است و دیگری ... دل !
توتم پرستی ، علی شریعتی
پ.ن 1 : " هر زیبایی ای مال دلی است که آن را می فهمد ، تمام ! زیبایی لبخند صبح ، ناز شکفتن یک شکوفه ، زمزمه ی چشمه سار
دانلود کتاب صوتی توتم و تابو اثر زیگموند فروید
توتم و تابو فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 21 حجم کل فایل ها: 137 مگابایت مدت زمان پخش: 9 ساعت و 59 دقیقه نویسنده: زیگموند فروید مترجم: دکتر ایرج پورباقر زبان ترجمه: فارسی گوینده: آزاده شعبانی نوبت چاپ: اول تعداد صفحات: 272 دسته بندی: روانشناسی - کتاب های صوتی ...
دریافت فایل
تا کسی نباشه که بهتر از آدم بنویسه، آدم به نوشته‌های الکی خودش راضی می‌شه. شما بلدید خوب نوشتن رو. بهترین نوشته‌هاتون رو بنویسید. ما رو از کیف کردن محروم نکنید. ما رو از یاد گرفتن از محضرتون محروم نکنید. شهر خالی‌ست ز عشاق ولی بنویسید شما. ما رو قابل بدونید.
به قلم دامنه : به نام خدا. یادی از توتون داراب‌کلا و خاطره‌ها و واژه‌ها: یکی از خوانندگان اخیراً در باره‌ی توتون نوشته: «چه شد یاد توتم افتادی، و خاطراتش را در ذهنمان زنده کردی، ترابوزان، بارلی، ویرجنیا، نام توتونهایی بود که میکاشتیم، البته نخبندی تن واگن سوچکه و بوم سر، رج نخ و توتم سوزن ، بوقچه و عدل بندی و یک و یک و دو و سه و چار و پنج و شش و کبود سیاه و کبود تیلن و سم زنی توتم چینی، کشه گیری و چارشو دوش گیری هم خاطراتی داشت، ممنون از اینکه
هر کسی خدایان را به شکل و هیأت پدرش تصور می کند. و خط مشی هر کسی نسبت به خدایانش، تابعی است از رویه ی او نسبت به پدر خاکی اش. و به همین ترتیب دستخوش تغییر و تبدیل می گردد. و خدایان در حقیقت پدری است با شایستگی بیشتر.زیگموند فروید در کتاب توتم و تابو نمونه طراحی جلد کتاب توتم و تابو ، در کلبه گرافیک همراز به مناسبت 6 مارس روز تولد فروید ..
09056057434
مدتی پیش یکی یه پستی گذاشته بود که به طبع اینکه معمولا تابویی واسم وجود نداره و میتونم در مورد اکثر چیزا نه تنها در دنیای مجازی بلکه در دنیای واقعی حرف بزنم،هر کاری کنم و در مورد هر چیزی فکر کنم،اما نظر خصوصی ارسال کردم.قرار بود نظر خصوصی نباشه اما یهو خصوصی شد. :دی
اصولا مسئله تابو بستگی به اعتقادات و فرهنگ و قراردادهای اجتماعی یک جامعه و برای کنترل رفتار انسان میتونه شکل بگیره و ریشه تابوها رو باید در اونها جستجو کرد که میشه گفت اساسا به ع
بانک مرکزی قزاقستان از زمان استقلال این کشور در سال ۱۹۹۳ به این سو که «تنگه» را به عنوان واحد پول خود برگزیده است، شخصیت های تاریخی تُرک‌ها از جمله «کول تیگین» خاقان گؤک تورک‌ها، «آبلای خان»، ابولخیرخان، فارابی، چنگیزخان و «ملکه تومروس» پادشاه حکومت سکاها و همچنین نماد «بوزقورد» (کؤک بؤرو) را در اسکناس ها و سکه های یادبود خود استفاده کرده است.
در سال ۲۰۰۸ حدود ۱۳ هزار عدد اسکناس ۱۰۰ تنگه ای قزاقستان با نقش یادبود چنگیزخان منتشر شد، در سال
خلاصه کتاب صور بنیانی حیات دینی اثر امیل دورکیم فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 32حجم فایل: 154قیمت: 6500 تومانبخشی از متن:خلاصه کتاب صور بنیانی حیات دینی اثر امیل دورکیمبه تعداد 32 صفحه pdfمناسب اساتید و دانشجویان علوم اجتماعی پیشگفتارمقدمهدرباره امیل دورکیمنگاه کلی به این اثرتعریف پدیده دینی و دیندریافت های اصلی دین بنیانی - جان پرستیدریافت های اصلی دین بنیانی - طبیعت پرستیتوتم پرستی به عنوان دین بنیانیباورهای توتمی به
پارک بیکن هیل کانادا

پارک بیکن هیل یکی از جاذبه‌های رایگان و عالی شهر ویکتوریا می باشد.
پارک بیکن هیل در شهر ویکتوریا در کانادا، با باغ‌هایی دل انگیز، پل‌ها، مسیرهای پیاده‌روی و گونه‌های مختلف پرندگان و حیوانات، یک بهشت واقعی برای عاشقان طبیعت به حساب می‌آید. شهر ویکتوریا که سال‌ها به نام «شهر باغ‌ها» شناخته می‌شد، با آب و هوای معتدلی که دارد، باغبانی را تبدیل به امری ممکن در کل سال کرده که همین موضوع باعث ظهور باغ‌هایی زیبا و افسو
نزدیک ده سال از فیلم inception ساخته کریستوفر نولان می گذرد. دو سال پیش که این فیلم را دیدم گاهی سوالی که برای همه مخاطبین این فیلم پیش می آید برای بنده نیز سوال می شد که در پایان فیلم، شخصیت اول این فیم یعنی «دام کاب» که دی کاپریو نقش آن را بازی می کند به دنیای واقعی برگشت یا خیر؟ یا توتم و فرفره ایی که (در سطوح خواب ها برای یادآوری به خودشان که بدانند در خوابند و باید به سطح قبلی یعنی واقعیت برگردند) آن را به چرخش در می آورند و اگر نایستد یعنی هنو
نزدیک ده سال از فیلم inception ساخته کریستوفر نولان می گذرد. دو سال پیش که این فیلم را دیدم گاهی سوالی که برای همه مخاطبین این فیلم پیش می آید برای بنده نیز سوال می شد که در پایان فیلم، شخصیت اول این فیم یعنی «دام کاب» که دی کاپریو نقش آن را بازی می کند به دنیای واقعی برگشت یا خیر؟ یا توتم و فرفره ایی که (در سطوح خواب ها برای یادآوری به خودشان که بدانند در خوابند و باید به سطح قبلی یعنی واقعیت برگردند) آن را به چرخش در می آورند و اگر نایستد یعنی هنو
ماه آبدرباره کلیپ منتشر شده درباره ی  عصر آکواریوس اگر چه من با بیشتر ادعاها و نظریاتش موافق نیستم. و آن را موهوم و تخیلی می دانم.و گمان نمی برم در ماجراهای زمین شناسی فصلی به این حالات بازشده باشد که با تغییر دوره ی مزوزوییک  گَرد معنویت  بر محاسن زمین نشسته باشد.  و یا در دوره ای معنویت بشر بصورت تخیلی رشد کند.
اما  از دوران مزوزوییک به دوران جدید زمین شناختی به تحولی نو دچار شد و همینطور دوران جدیدتر و نهایتا زمین بستر انسان نو شد و به کمک ز
نزدیک ده سال از فیلم inception ساخته کریستوفر نولان می گذرد. بنده که دو سال پیش این فیلم را نگاه کردم گه گاهی سوالی که برای همه مخاطبین این فیلم پیش می آید برای بنده نیز سوال می شد که در پایان فیلم، شخصیت اول این فیم یعنی «دام کاب» که دی کاپریو نقش آن را بازی می کند به دنیای واقعی برگشت یا خیر؟ یا توتم و فرفره ایی که (در سطوح خواب ها برای یادآوری به خودشان که بدانند در خوابند و باید به سطح قبلی یعنی واقعیت برگردند) آن را به چرخش در می آورند و اگر نای
شخصِ شخیصِ سردار.بحث عراق و امریکا نیست، بحث ایرانه. من به عنوان یه ایرانی که اتفاقا داره زیر بار فشار اقتصادی لِه می شه سردار سلیمانی رو دوست داشتم. من با پایکوبی ها و جشن های برخی از عراقی ها بعد از شهادت سردار کاری ندارم، با این هم کاری ندارم که سردار می تونست بمونه داخل کشور، من می گم دوست ندارم امریکا یه ایرانی رو بکُشه. بحث من اینه که اگه از این مملکت دل خوشی نداریم (که من هم ندارم) مباحث رو با هم قاتی نکنیم..اگه می خواین یکی #سفارشی براتون
بررسی فیلم Inception
«Inception»، فیلمی ساخته نابغه دنیای سینما، کریستوفر نولان است. این بار اولی نیست که نولان فیلمی می‌سازد که مخاطب را تا مدت‌ها در فکر فرومی‌برد. فیلم تلقین محصول سال 2010 با بازی ستاره‌هایی ازجمله لئوناردو دی کاپریو، تام هاردی، الن پیج، جوزف گوردون لویت، ماریون کوتیار، کن واتاناله و… است.با 30nama همراه باشید.
نولان در یکی از مصاحبه‌هایش به این موضوع اشاره‌کرده که بیش از 10 سال فیلم‌نامه تلقین را در ذهن پرورش داده است. این فیل
نزدیک ده سال از فیلم inception ساخته کریستوفر نولان می گذرد. بنده که دو سال پیش این فیلم را نگاه کردم گاهی سوالی که برای همه مخاطبین این فیلم پیش می آید برای بنده نیز سوال می شد که در پایان فیلم، شخصیت اول این فیم یعنی «دام کاب» که دی کاپریو نقش آن را بازی می کند به دنیای واقعی برگشت یا خیر؟ یا توتم و فرفره ایی که (در سطوح خواب ها برای یادآوری به خودشان که بدانند در خوابند و باید به سطح قبلی یعنی واقعیت برگردند) آن را به چرخش در می آورند و اگر نایست
به قلم جناب «یک دارابکلایی» : با سلام. البته شما اکثر موارد را  (اینجا) به خوبی بیان نمودید. بنده هم نکاتی به نوشته‌های شما اضافه می‌نمایم. در مورد ریشه «تُ» فکر می‌کنم همان که بیان کردید «تاب» و یا «تب» باشد؛ به همان شیوه که آب را اُ، خواب را خُ و شب را شو می‌گوییم. در باره معنی آن هم بجز تاب که در آخر بیان نمودید، بقیه به بیماری اشاره دارد. به این معنی که از بیماری شخصی تب کند و یا دچار سوزش شود. «مه دل تُ کانده» در معنی ظاهری یعنی اینکه دچار سو
اگر چشمان خود را ببندیم  وبا تصور این که هیچ تابلو اعلانات و تبلیغاتی را نخواهیم ببینیم دوباره چشمان را باز کنیم احتمالا با صحنه ای عجیب و وحشتناک مواجه می شویم. مکان هایی را می بینیم که خالی از نوشته هایی است که باید باشد. تابلوهایی که نبودنشان باعث سردرگمی مردم ها می شود.از این رو می توان حدس زد که تابلو اعلانات از هر نوعش، چه تبلیغاتی وچه اطلاع رسانی تبدیل به یک نیاز روزمره و اساسی شده است و نمی توان به سادگی از آن گذشت.  از این رو در اینج
با توجه به نزدیکی مرز ایالات متحده در ساحل غربی کانادا ، مکانهای شگفت انگیزی برای سفر در ونکوور وجود دارد که تنها اشاره به طبیعت بی نظیر این شهر کافی است تا برای سفر به این شهر چمدانهای خود را ببندید.آژانس مسافرتی مهرپرواز شما را برای تماشای این زیباییها راهنمایی میکند.
کوهستان گروس Grouseونکوور
کوه گرووس نمای فوق العاده ایی از شهر ارائه میدهد که هر زمان در روز یا شب می توانید در این منطقه محو زیباییهایش شوید. برای تماشای این محل بهترین راه ای

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانشگاه ایرانی