نتایج جستجو برای عبارت :

پاسبان حرم دل

چندین صدا شنیده‌ام اما دهان یکی‌ست!گویا صدای نعره و بانگ اذان یکی‌ست!‌یک‌سوی بر یزید و دگرسوی بر حسین،خلقی گریستند ولی روضه‌خوان یکی‌ست!‌افسرده از مطالعه‌ی زهر و پادزهر،دیدم دو شیشه‌اند ولیکن دکان یکی‌ست!‌در عصر ظلم، ظلم و به دوران عدل، ظلم...در کفر و دین مسافرم و ارمغان یکی‌ست!‌در گوش من مقایسه‌ی خیر و شر مخوان،چندین مجلّد است ولی داستان یکی‌ست!‌دزد طلا گریخت ولی دزد گیوه نه...دردا که در گلوی گذر پاسبان یکی‌ست!‌در جنگ شیخ و شاه،
گر چه افتاد ز زلفش گرهی در کارم

همچنان چشم گشاد از کرمش می‌دارم

به طرب حمل مکن سرخی رویم که چو جام

خون دل عکس برون می‌دهد از رخسارم

پرده مطربم از دست برون خواهد برد

آه اگر زان که در این پرده نباشد بارم

پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب

تا در این پرده جز اندیشه او نگذارم

منم آن شاعر ساحر که به افسون سخن

از نی کلک همه قند و شکر می‌بارم

دیده بخت به افسانه او شد در خواب

کو نسیمی ز عنایت که کند بیدارم

چون تو را در گذر ای یار نمی‌یارم دید

با که
برای دانلود آهنگ کلیک کنید
فردین پاسبان وفاسیز
دانلود آهنگ ترکی فردین پاسبان به نام وفاسیز
Fardin Paseban – Vefasiz
دانلود آهنگ ترکی فردین پاسبان به نام وفاسیز
دانلود آهنگ با دو کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰

متن آهنگ ترکی فردین پاسبان به نام وفاسیز

.:( دانلود تمامی آهنگ های فردین پاسبان):.

کانال تلگرامی مشگین موزیک
https://t.me/meshginmusic
دانلود آهنگ جدید ترکی از سایت مشگین موزیک

.:( صفحه اصلی سایت ):.
برای دانلود آهنگ کلیک کنید
✅شیخ جعفر کاشف الغطاء هنگامی که به ایران مسافرت نموده بود در جلسه‌ای که یکی از فرماندهان نظامی حضور داشت، ضمن صحبت‌های حکیمانه‌اش گفت: “هرگاه مؤمنی چهل شبانه‌روز از خوردن هر غذای حرام، خودداری کند، خداوند متعالی او را از خوردن غذای حرام نگه داشته و مصون می‌دارد".
 آن فرمانده، به دلیل بی‌ایمانی و خباثت درونی خود و به منظور بی‌ارزش کردن و نادرست نمایاندن سخن شیخ، فردای آن روز، به یکی از زیردستان خود دستور داد، گوسفندی را به زور، یعنی از
غزل پُست مدرن بنام « نامردِ پیروز ؛ مظلومْ خلاص » از اینجانب « پاسبان پارسی »
عذاب روی سَرم خراب شدچیزی به مانند این نیستنامردی بیداد میکنه توو شهرنامرد شخص بَدی نیست؟
×××
وجه مشترک ، منافع و پولشده برای همه مشخصتوی زندگی سَرَک میکشهبنامِ حقِ پاکِ مقدس
×××
بگذار آرام و آسوده باشدشخصِ نامرد مخالفِ هدفآزادی برای او همیشه مهیاستتوی خیابان بار میکند و میکشد عَلَف
×××
مظلوم‌ها چوب سادگی را میخورندبه چی میان آمد این دفتر؟حکایت‌ها همچنان باقی
آورده اند سه مرد حجاب کرده و از معبری پر آمد و شد عبور می
کردندی. یک بازرگان و یکی ملک زاده ای ستبر، یکی پاسبان کتاب. قرار همی
نهادند که کدامینشان شهره ی شهر است و نزد عوام نامورتر.بازرگان حجاب از رخ برکشید و ناگاه خلق به سمتش روانه شد و شکوهیدندش؛ تبسمی بر لب گزارد و بر خودستایی آغازیدن نمودندی.از
این سپس، ملک زاده آهنگ برکشیدن حجاب کرد؛ پرده تمام از میان نرفته بود که
جماعت بر وی رهسپار شدند و چندی خویش انداز ستاندند و مجیزش گفتند. ملک
زاده
رپآهنگ « طوفان » از اینجانب « پاسبان پارسی » تحت لیبل « خانواده پارسی » از پلتفرم خصوصی کالیفرنیا theCalifornia.IR منتشر شد .

بنظرم و خیلی از اطرافیانم این آهنگ که سبک متفاوتی داره خیلی خفن در اومده ... گوش دادنش خالی از لطف نیس.
سر هم کل اهنگش ۱:۴۳ هست ؛ ۱:۲۵ زمان مفید این آهنگه ... ۱:۳۰ بیشتر وقتتونو نمیگیره
نظراتتونو برام بفرستید.
غزل پُست مدرن بنام « دورِ دنیا » از اینجانب « پاسبان پارسی »
قدم به قدم حرکت روی پاییزبرگ‌های خزانِ شانزلیزه پاریسهوای بارانی به رطوبت دریاحس خوش به روحت میشه واریز
×××
شب‌های به یادماندنی در ترکیهگشت و‌ گذار با ماشینِ رنگِ بِژمیخواهم سردی شمال را حس کنمپرواز مستقیم به اُسلو‌ی نروژ
×××
از آنجا برویم براتیسلاوا ، اسلواکیکشوری ساکت و آرام در دل آرمانحال خوشی دارد وقتی در طیاره‌ایمیخواهم بروم به دوسلدوف آلمان
×××
خریدارم هوای خوش کی‌یف
غزل پُست مدرن بنام « دورِ دنیا » از اینجانب « پاسبان پارسی »
قدم به قدم حرکت روی پاییزبرگ‌های خزانِ شانزلیزه پاریسهوای بارانی به رطوبت دریاحس خوش به روحت میشه واریز
×××
شب‌های به یادماندنی در ترکیهگشت و‌ گذار با ماشینِ رنگِ بِژمیخواهم سردی شمال را حس کنمپرواز مستقیم به اُسلو‌ی نروژ
×××
از آنجا برویم براتیسلاوا ، اسلواکیکشوری ساکت و آرام در دل آرمانحال خوشی دارد وقتی در طیاره‌ایمیخواهم بروم به دوسلدوف آلمان
×××
خریدارم هوای خوش کی‌یف
منِ دیگری...
در قلبم جهانی در آشوب استدر سرم ناظمی با باتوم استدر جانم شخصی توو حس قاتل استبه کجا خواهم رسید 
×××
نهادینه شده در مغزم بذرشخصیت دیگریم ، آدمِ رزلفرار نُرون از کوچک ترین درزبه کجا خواهم رسید
×××
عصبی ، هر آدم خود لعنتی‌ستاین جسم عاشقِ کفن نیستاین روحِ این بدن نیستبه کجا خواهم رسید

شاعر: پاسبان پارسی
‹ برداشت از این غزل با ذکر نام شاعر و منبع انتشار مانعی ندارد ›
زیمن مقدمش روزجوان است/علی اکبر آمد حق عیان است/نبی وفاطمه خشنود و راضی/حسین بن علی هم شادمان است/بودمثل علی مرد شجاعت/جوان کربلایک قهرمان است/کنون الگوی ایران حضرت اوست/برای گام دوم او نشان است/جوانان رانگر الگوی ناب است/برای شیعیان امن وامان است/ولایت بابصیرت درس اوشد/که دین مصطفی را پاسبان است/زمیلادش به مهدی گوی تبریک/که اوالگوی برصاحب زمان است/
آفتاب برج عصمت بعدزهرا زینب است/زینت خوب پرستش بعدبابا زینب است/دختراحمد وحیدر نور چشم فاطمه/جلوه نیک بصیرت عشق طاهازینب است/روزمیلادش رسیده باسپهربرتری/آشنای اهل عالم نوردنیا زینب است/برحسین وکربلایش قله ای از معرفت/سوی عاشورا پیام ناب مولازینب است/در حجاب وبرعفاف فاطمی الگوشده/حامی ناب ولایت تابه فردازینب است/گلشن دین نبی راحضرتش شد پاسبان/اسوه هرزن ومردی شور دلها زینب است/مثل زینب باحسینش نیست اندرعاشقی/گوهری ازبهردنیا نور عقبازینب
درود دوستان

رپآهنگ « پیر دَمِ گور » از اینجانب « پاسبان پارسی » پیش فروشش آغاز شد....
این کار تو سبک عاشقانه و احساسی هست....
لطفا برای تلاش من و کار من ارزش قائل بشید و حمایت کنید...
5000 تومان پولی برای کسی نیست اما اگر 100 نفر این کار رو بخرن تازه میشه حقوق 1 ماه من که من با کمک شما بدست میارم و قوت میگیرم که کار های باکیفیت و قوی تری پخش کنم/

لطفا از کار حمایت کنید و بخرید....

ورود برای خرید
گشته میلادحسینی وعلمدار حسین/مرحبا برپاسداران یارو ودلدارحسین/شدسپاه انقلابی اسوه اش ازکربلا/خارچشم دشمنان شدمهدایثارحسین/هرکجایی پاسداران خدمت ملت کنند/چون سلیمانی برایش هست سردارحسین/برولایت یارناب و پاسبان انقلاب/مثل عباس است ومالک قلب اسرارحسین/دشمن ماازخباثت طعنه داردبر سپاه/ریشه کن غرب ویهودی هست آثارحسین/دررکاب رهبرما میزندهرفتنه را/این سپاه بابصیرت گشته آثارحسین/آمده دنیابداند یاور مهدی شود/دائما لبیک دارد بهرهربارحسین/
به نام خداوند مردان پاک
بود آفریننده ی آب و خاک
خدایی که جز او خدایی نیست
بگو آفریننده جز او کیست؟
خدایا گناهانانمان را ببخش
که این بی حواسیمان را ببخش
تو پوشنده و من پر از عیبها
از عنایات تو من بُوَم زیبا
سلام 
در این وبلاگ ان شا ءالله قرار است با زندگی دلاورمردانی زندگی کنیم که زندگی را فدای دینشان کردند و زندگی ابدی را در شادی و اطمینان از رستگاری بدست آوردند
این دلاورمردان شهدا هستند
علی الخصوص شهید رسول خلیلی رفیق جینگ ما
و دوبیتی در وصف
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رضا سلیم ساسانی در همایش پاسبان و اصناف کرمانشاه که درون حجره اصناف برگزار شد، اظهار کرد: در طول سال های اخیر، موسسه نظارت پیاده شدن اماکن پلیس استان غم افزایی بسیار خوبی با اصناف و بازاریان داشته و همواره زنهار های لازم را به ارتکاب آورده است.   وی بیان کرد: از سوی دیگر بازاریان کرمانشاه نیز متصل شرکت با ماموران پلیس را سرلوحه حکم خود فراغت داده و هرجایی که لازم بوده بخاطر افزودن امنیت پای امر آمده ا
بازآمدم چون عید نو، تا قفل زندان بشکنموین چرخ آدم‌خوار را، چنگال و دندان بشکنم
از شاه بی‌آغاز من، پران شدم چون باز، منتا جغد طوطی‌خوار را، در دیر ویران بشکنم
ز آغاز عهدی کرده‌ام، کاین جان فدای شه کنمبشکسته بادا پشت جان، گر عهد و پیمان بشکنم
امروز همچون آصفم، شمشیر و فرمان در کفمتا گردن گردن‌کشان، در پیش سلطان بشکنم
روزی دو باغ طاغیان، گر سبز بینی غم مخورچون اصل‌های بیخشان، از راه پنهان بشکنم
چون در کف سلطان شدم، یک حبه بودم کان شدمگر در
چند صباحی بمان، یا حسن عسکریبار مبند ای جوان، یا حسن عسکریلحظه ی دردسرت، آمده بالاسرتمهدیِ صاحب زمان، یا حسن عسکریشکرِ خدا در گذر، حضرت نرجس ندیددست تو در ریسمان، یا حسن عسکریتشنه لب سامرا، ماه ربیعت چراگشته شبیه خزان؟! یا حسن عسکریدر دل زهرایی ات، خاطره ی محسنشریخته داغی گران یا حسن عسکریداغِ دلت این شده، از غم محسن شده...فاطمه، قامت کمان، یا حسن عسکریرنگِ رخت را عجیب، زهر بهم ریختهتشنه لبی بی گمان، یا حسن عسکریخورد اگر ظرف آب، بر لب و دند

نصرت‌الله کریمی بازیگر و کارگردان پیشکسوت سینما درگذشت. او کارگردان «درشکه‌چی»، نویسنده «افق روشن» و بازیگر «عیالوار» بود.
به گزارش ثریا نصرت‌الله کریمی صبح امروز سه‌شنبه ۱۲ آذر به‌دلیل کهولت سن دار  فانی را وداع گفت.
نصرت الله کریمی متولد ۱۳۰۳ تهران، فارغ التحصیل از هنرستان هنرپیشگی تهران و دانشکده سینمایی پراگ در رشته کارگردانی سینما و تلویزیون بود. مراسم تشییع پیکر این هنرمند قدیمی روز شنبه ۱۶ آذر ماه برگزار خواهد شد که جزییات آ
«همسایه‌ها» دو
بخش اصلی دارد که اسم بخش‌ها را می‌گذارم «بخش خانه» و «بخش زندان».

من بخش زندان را بیشتر دوست می‌دارم. نشانه‌اش
اینکه خواندن بخش اول یک ماه طول کشید ولی بخش دوم را ظرف دو شب تمام کردم. باز
نظر شخصی‌م این است که در بخش زندان، شرح شکنجه‌های شهری، خالد را،‌ جذاب‌ترین بخش توصیفیِ کتاب
است.

رمان با توصیفِ بلور خانم شروع می‌شود و چنان
این توصیف خوب پرداخته شده که همان اول قانع می‌شوی که کتاب را تمام کنی. خوبی‌ش
این است که این ت
بوسیله گزارش ایرنا، اواخر سال گذشته هیئت دولت مصوبه ای برای حمایت از دوسالانه شدن مدت قراردادهای اجاره داشت و این مصوبه که در زمان حضور عباس آخوندی به عنوان وزیر درون وزارت طرز و شهرسازی در خرداد ماه سال گذشته تهیه شده حیات مراحل مقبول را درون نصیب و قسمت طی کرد، ولی بعد از آن معلوم نشد که چرا بوسیله صحن علنی کمیسیون نرسید و نتوانست عنوان قانون را به خویشتن گیرد؟ مصوبه دوسالانه شدن قراردادهای اجاره که با ترانه زنهار از حقوق مستأجران برای
گفتی ازباران بسازم دفتری خواهم نوشتاینکه من راتاکجاهامی بری خواهم نوشتچشمهای توخدای حرفهای تازه اندکفرراباواژه های دلبری خواهم نوشت کنج لبهایت بهشتی گم شده رسوای منوقتی لبخندتورامثل پری خواهم نوشتبوسه بامن بوسه است ایینه باتصویرتوعشق دارددرمیانش داوری خواهم نوشتاینکه من مردابم اری خط به خط کهنگیتوبرایم دفترنیلوفری خواهم نوشتدرمیان دستهای کوچم جای تو نیستمن تمامت رابرای دیگری خواهم نوشتموج زیبای نگاهت ناگهان تردیدشدباتودارم حرفه
انقلاب پوچی‌ها
قضیه انقلاب فرق کردهدف گم شده در جایی پَرتمردم نمی‌خواهند این تغییر راعاملانشان میشوند از جامعه طرد
×××
صدای صفوف دعا نیستهمه به دار مجازات آویخته شده‌اندهمه به جرم مشترک آن بالابه مُشتی احمقِ رجز‌خوان تبدیل شده‌اند
×××
گویند: خدااا به داد ما خواهد رسیداو عادل بی بَدیل جهان ما‌ستاگر او عادل است حکم شما میشود اعداماما قبلش نثارِ صورتشان پاست
×××
بمانید و دعا کنید که ناجی برگرددقصد ما اغتشاش و شورش نیستاگر شما داشتید حق
آن فتنه ای که مرا از تو التماس نیست
تا هست او به ملک دلم روشناس نیست
گر خلق پاسبان متاع سلامت اند
محنت متاع ماست که محتاج پاس نیست
با گفته در مساز که گفتار پرده است
هر نکته ای که گفته شود بی لیاس نیست
شیر آیدم به راه و بر او بر غلط کنم
ور نه به راه عشق مگس بی هراس نیست
منزل شناس عشق گرامی بود ولی
منزل چو نیست قیمت منزل شناس نیست
عرفی به شکر نعمت غم کوتهی مکن
کز دوست دشمنان بتر از ناسپاس نیست
عرفی شیرازی
بسمک یا مطهِّر
 حضرت علامه حسن زاده آملی  می فرمایند:
طایفه ی اهل تحقیق گویند:
تا طهارت حاصل نشد، چیزی ب شما نمی دهند. مطابق درجات طهارتتان می دهند. طهارت را هم مراتب است از طهارت لباس، طهارت بدن، ک این را فقه جعفری متکفل بیان آن است؛ و طهارت باطن از خیال و وهم؛ و قلب و روح و طهارت سرّ و حصّه ی وجودی و طهارت انسانی ک ب وقتش عرض می شود.

تا کشیک نفس نکشید و پاسبان حرم دل نباشید؛ در گفتار و دیدارتان با خلق و ... طهارت حاصل نشود، چیزی نمی دهند...
 « متن سرود مدافعان حرم »
ای شهیدان ای شهیدان عزت ما از شماای غیوران حسینی غیرت ما از شماپاسبان خیمه های زینبید و جان به کفدر ره یاری حق بازو به بازو صف به صفآبروی ما از شهیدان استزنده این خاک از خون یاران استپر زبختی ها خاک ایران استاین امنیت از برکت خون حسینی هاستراه خمینی وارث خونهای عاشوراستبه خدا که ای شهیدان همه چون دو نور عینیدهمه عاشقا فداتون که فدایی حسینیدفاطمیون شد مرکز دلهامادرم زهرا نقش پرچم هاوعده گاه ما مسجد القصیما با شهیدا
بسم الله الرحمن الرحیم قربة
الی الله غمت در نهان‌خانه‌ی دل نشیند... . . .
. تو را چه غم که مرا در غمت نگیرد خواب
تو پادشاه کجا یاد پاسبان آری... . .
رفیق عمار قدیر مهندس فرمانده
اینجا تیپ سیدالشهداء سربازان آخرالزمانی امام زمان عج
فداییان حضرت زینب سلام الله علیها
شهیدقدیرسرلک شهیدمحمدحسین محمدخانی
@bi_to_be_sar_nemishavadd
در فرودگاه لندن، بر نیمکتی هنوز خوابش نبرده بود که صداهایی شنید، دستی هم به شانه‌اش خورده بود. دو پاسبان بودند، بلند قد، یکی با تاکی واکی و آن یکی که، دست بر شانه‌اش گذاشته بود، پرسید: اینجا چرا خوابیده‌ای؟
_منتظر پرواز به برلنم.
_گذرنامه خواست. دادش. حالا دیگر ایستاده بود، گیج خواب. همان پرسید: تولد؟
سالش را گفت، ۱۳۲۶ که می‌شود ۱۹۴۸. روز و ماه تولد حتی به شمسی یادش نیامد. گفت: ما جشن تولد نداشته‌ایم که یادمان بماند. می‌بایست بگوید نسل ما، ی
آب بندی دیوار حائل
بنا پاسبان یا این که دیوار حائل
بنا دربان یا این که دیوار حایل دیواری میباشد که بتواند بصورت یک بنأ نگه دارای و توکل گهگاه برای پایداری بنأ دیگر، یا این که دوری از ریزش، و مهار خاک‌های تپه‌ها یا این که دیگر عارضه ها طبیعی مشرف به جاده‌ها یا این که ساحلی در حدود دریاها و دامنه‌های غیرطبیعی و در مجموع هر جا که احتیاج به توکل‌گاهجانبی باشد استعمال شود. وجود خاک محدود در بین دو طول متفاوت و نیز در جاهایی که منظره نیاز شدید
آناهیتا نام ایزدبانوی آبهاست که یشت پنجم (=آبان یشت) از اوستا و چهارمین نیایش از پنج نیایش زردشتیان در خرده اوستا در ستایش اوست. او درمانبخش و افزاینده رمه و دارایی و کشور است. پاک کننده تخمه مردان و زهدان زنان و دهنده شیر پاک به مادران است. اهورا مزدا او را آفرید تا پاسبان آفریدگان نیک باشد.  
در آبان یشت بسیاری از شاهان و فرمانروایان برای این ایزد صد اسب و هزار گاو و ده هزار گوسفند را برای برآورده شدن حوائج خود پیشکش آورده‌اند. در آبان یشت چ

رخ برافروز که فارغ کنی از برگ گلم
         قد برافراز که از سرو کنی آزادم
                                           _حافظ

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

param na
بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، پیش بینی می شود "خورخه" به عنوان سومین طوفان ماه فوریه تندبادها و باران سنگین برف و باران را بوسیله همراه داشته باشد و منجر به صدور هشدارهای شدید آب و هوایی داخل شمال اسکاتلند و سراسر ایرلند شمالی شود. وضعیت آب و هوایی منطقه انگلیس به حدی وخیم بوده که درخت سرو آتش نشانی و امداد و استخلاص جنوبی ولز بین ساعت ۶ عصر روز جمعه و ۶ صبح روز شنبه ۷۲ ربط اضطراری دریافت کرده است. "پونتی پرید" که دو هفته پیش
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به علل و عوامل شکل گیری نماینده امنیت اقتصادی بیان کرد: پلیس امن اقتصادی با این هدف که قبل از این که جرمی شکل گیرد وارد عمل می شود، در واقع پیش بینی و پیشگیری را سر لوحه اقدامات خود قرار داده و در صورت نیاز رفتار مقتضی صورت می گیرد. رئیس پاسبان امنیت اقتصادی ناجا داخل توضیح برنامه و اقدامات پیش روی این نماینده اظهار کرد: یکی از پروگرام هایی که برای پلیس امنیتاقتصادی حائز ابهت
علامه حسن زاده آملی (حفظه الله):
برادرم! حرف این و آن را مزن، دم فروبند و تماشا کن. بنگر و عبرت بگیر. به فکر خود باش. دست توسل به دامن خاتم اوصیاء و اولیاء امام زمان مهدى موعود حجه بن الحسن العسکرى (علیه السلام) دراز کن که گردنه هاى سهمگین و هولناک در پیش دارى و آن بزرگوار امیر کاروان است. از افراط و تفریط بپرهیز! اهدنا الصراط المستقیم گوى. از پیروى نفس حذر کن! از اوباش بگریز! به مضمون نامه اى که در پیش تقدیم داشتم عمل کن. به آن چه که شفاها معروض داش
زندگی نامه شیخ کلینی(ره)
شیخ محمد بن یعقوب بن اسحاق کلینی در زمره بزرگانی است که در عهد امامت امام یازدهم(ع)در قریه ای به نام کلین واقع در 38 کیلومتری جنوب غربی شهر ری چشم به جهان گشود. وی از بزرگان شیعه در زمان غیبت صغرا در نیمه دوم قرن سوم و نیمه اول قرن چهارم هجری به شمار می رود. شیخ کلینی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی برای پیمودن مدارج کمال انسانی شافعی، حنفی و شیعی به ارائه آرا و نظرات خود می پرداختند. شیخ نیز ضمن ادامه تحصیلات خود با عقاید م
آموزش دادن به سگ ها می تواند در عین حال که بسیار سرگرم کننده است خسته کننده هم باشد. به خصوص اگر شما خوب بلد نباشید که چگئنه باید مهارت ها و رفتارهای مختلف را به سگ خود آموزش دهید. استفاده از تشویقی سگ می تواند سگ را به خوبی با شما در این مسیر همراه کند.
ابتدا سگ را در طرف چپ مغفر قرار می دهید مغرور زورمند بخو گردنش را با دست سمین می گیرید بطوریکه سگ بایستی جمان موقع تعلیم تمام دروس در طرف چپ مربی واقع گردد. این یک سنت قدیمی است که مربیان اولیه عل
بوسیله گزارش خبرگزاری مهربانی به نقل از نماینده بوشهر، سپهبد خلیل واعظی پیش روی داشت: درون پی اطلاع پاسبان مبنی به خشکی امدن اینکه شرور سابقه داری بوسیله معروفیت «ح. م» پس از آزادی از زندان با اقدامات مسلحانه، شاکیان و خطا دیدگان قبلی خویشتن را مورد آزار و زحمت استراحت می‌دهد، دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت. وی پیش روی کرد: پس از چندین روز اقدام اطلاعاتی و عملیاتی توسط افسران زنهار عمومی شهرستان دشتستان مخفیگاه وی داخل یکی از روستاهای
وقت دیدار با پدر، گریه
کار ما هست بیشتر، گریه
گریه گریه به پشتِ در، گریه
سرِ شب تا خودِ سحر، گریه
اشک، راه وصول عاشق هاست
اشک، اذن دخول عاشق هاست
عاصی ام، تازیانه می خواهم
عفو کردی؟! نشانه می خواهم
بغضِ محضم که شانه می خواهم
بغلی حیدرانه می خواهم
ای نبی سیرت و خدا صورت
بچشان باده ای ز انگورت
خاک بودم، ابوتراب شدی
بر منِ ذره، آفتاب شدی
من گنه کردم و تو آب شدی
فقط از دست من عذاب شدی
با وجودی که عبدِ رسوایم
پدری کرده ای و اینجایم
فکرِ سیر تعالی ام،
سلام، سال نوتون مبارک. امسال تبریک گفتن سال نو حال و هوای خاصی داره. به خود من که نمی چسبه. یک سری درگیر بیماری هستند. پرستارها ، پزشکان و کادر پزشکی در حال خدمت و جانفشانی هستند. گروهی از هموطنانمون در کارخانه ها ، نیروگاه ها و مراکز مختلف با شدت و فشار کار بیشتری در حال تلاش هستند تا من و شما از خونمون خارج نشیم و کم و کسری هم نداشته باشیم. 

«اللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ دَائِماً مَعَ دَوَامِکَ وَ لَکَ الْحَمْدُ بَاقِیاً مَعَ بَقَائِکَ وَ لَک
{دلایل عقلی امامت و مهدویت - شماره 34}

وظایف خلیفه مسلمانان

از وظایف اصلی خلیفه ‌ی مسلمانان، استمرار اسلام اصیل و تداوم آن است. آیا بدون وجود رهبری الهی و پیامبر گونه، انتظار اسلام اصیل و استقرار و تداوم آن بدون انحراف و لغزش، انتظاری عبث و بیهوده نخواهد بود؟
در اسلام دین وسیله ‌ی تحکیم حکومتها نیست تا هر کسی به هر طریق ممکن به آن برسد و ادعای خلافت و جانشینی رسول خدا، برای اداره ‌ی جامعه ‌ی مسلمانان را داشته باشد و هر روز به طریقی بر مسلم
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از مهر، سردارعبدالرضا آقاخانی گفت: در پیگیری اطلاعاتی اداره عملیات ویژه گیرایی ششم حکومت انتظامی تهران ارشد فاحش شد انفراد ترانه دارد مقدار قابل توجهی مواد روانگردان تیغ دار کردن را با یک دستگاه پراید از استان تهران بوسیله قم منتقل بطی ء که با اعلام موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، موقت موضوع درون دستور کار مأموران این پلیس صبر گرفت. به گفته وی با هماهنگی قضایی ادا شده، مأموران پلیس مبارزه با م
کلیک نمایید وبلاگ رمان مجازی رایگان شهروزبراری 
                      درگذر ایام و چرخش فصل به فصل ، تقویم چهاربرگ دیواری ،به خط تقارن نشست!.
  در قاب تصویرِ آسمان ، دستِ سرنوشت دولا شد ، تقدیر قرینه گشت!..
زیر تابش شلاقبار خورشید ، تابستان پرعطش از شهر گذشت...  
اولین برگ زرد  آرام برسنگفرش شهر نشست..  
فصل ناخشنودی‌ها رسید...
ابرهای سیاه بروی رشت خیمه‌ زدند...
خزان سوار بر باد وحشی، به دروازه‌ی شهر رسید...
ساعت لنگ لنگان به نیمه‌ ی رشت رسید ، پیرمر
بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ایخراسان رضوی امروز در رسوم اعلام آغاز طرح زمستانی راهداری درون خراسان رضوی گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته، طرح زمستانه راهداری همزمان در تمامی شهرستان های استان از نیمه آذرماه آغاز و تا پانزدهم فروردین ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت. ابراهیم نصری افزود: برغم تمامی کاستی های موجود و تحریم واردات ماشین آلات سنگین راهداری، همکاران ما د
اهل کاشانم.
نسبم شاید برسد
به گیاهی در هند، به سفالینه‌ای از خاک «سیلک».
نسبم شاید، به زنی فاحشه در شهر بخارا برسد.

پدرم پشت دو بار آمدن چلچله‌ها، پشت دو برف،
پدرم پشت دو خوابیدن در مهتابی،
پدرم پشت زمان‌ها مرده است.
پدرم وقتی مرد. آسمان آبی بود،
مادرم بی خبر از خواب پرید، خواهرم زیبا شد.
پدرم وقتی مرد، پاسبان‌ها همه شاعر بودند.
مرد بقال از من پرسید: چند من خربزه می‌خواهی؟
من از او پرسیدم: دل خوش سیری چند؟
پدرم نقاشی می‌کرد.
تار هم می‌ساخ
دانلود آهنگ غمگین از سینا پاسبان به نام زندگی شاید تموم شده واسه من بی تو شایدم مردم نمیدونم / بی هوا شاید به عشقت بیشتر از صد بار هی زمین خوردم نمیدونم با کیفیت بالا 320 لینک مستقیم mp3 موزیک صوتی همرا با متن ترانه
دانلود آهنگ زندگی شاید تموم شده واسه من بی تو / بی هوا شاید به عشقت بیشتر از صد بار
وقتی میبینم انقد حالت آرومه وقتی پیشت جام خالی نیست♩♪/ ...///
با خودم میگم شاید اشتباه کردم اشتباه کردم خیالی نیست♩♪/ ...///
عاشقت بودن مست و کورم کرد عشق ب
صدایت میکنم ربی الهی
به سویت آمدم با روسیاهی 
هزاران بار دستم را گرفتی
نجاتم دادی از گم کرده راهی 
گناهم را ز بس توجیه کردم
ز چاله جستم افتادم به چاهی 
به جای شکر نعمت کفر گفتم
برون شد نعمتم از کف الهی
همیشه فکر میکردم جوانم
که لحظه لحظه‌هایم شد تباهی 
اجل نزدیک بر من ، من ز تو دور
که عمری راه رفتم اشتباهی 
به کاهی کوهی از عصیان ببخشی
چه سازم من ندارم پر کاهی 
مشو راضی که مهمانت بگرید
کشد دائم ز سینه سوز آهی 
دری بگشا، نگاهی کن، غریب است
ندارد
چون نزدیک. خانه اش رسیدم ان حضرت پیدا شد بر الاغی سوار بود و پیراهن و ردایی در بر داشت چون نگاهم بامام افتادز انحضرت خجالت کشیدم حضرت  بمن رسید و ایستاد و نگاه کرد من سلام ماه رمضان بود گفتم   خدا مرا قربانت کند  غلام شما طیس از من طلبی دارد وبخدا که مرا رسوا کرده من من با خود گمان میکردم باو میفرماید از من بدارد وبخداکه من نگگفتماو چقدراز من میخواهد و نه نامی بردم بمن فرمود بنشین تا برگردم من بودم تا نماز  مغرب را گزاردم وروزه هم داشتم سینه ا
۴۱سال پیش الله اکبر گفتیم و شاه را سرنگون کردیم و خیال‌مان راحت شد. اما دوتا شاه دیگر باقی مانده بود. یکی همان به قول فیدل کاسترو در سفرش به ایران: «شاه بزرگ‌تر» یعنی آمریکا و دیگری به قول بنده «شاه‌های کوچک‌تر» در داخل ساختارهای خود جمهوری اسلامی. آنانکه پیش از سال ۵۷ شاید رعیت بودند اما پس از انقلاب با حضور در بعضی موقعیت‌ها و مدیریت‌ها خوی شاهی و عقدهٔ پادشاهی خویش را آشکار کردند. مجال‌دادن به این جماعت مایهٔ تحریف انقلاب و انتقاد حق‌
به قلم دامنه : پست ۷۴۹۱. به‌هرحال توانستم بروم به تماشای «پیلوت» بنشینم، نه از پرده‌ی عریض، نه از قاب نقره‌ای، چیزی مابینِ این و آن. از گنبد راهی تهران شدند. بینِ راه از جایگاه، بنزین به باک می‌زنند؛ اما «جواد عزّتی» می‌بیند آمپر ماشین بالا نمی‌آد و از همین‌جا مُطفِّفان (=کم‌فروشان) افشا می‌شوند. وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفِینَ. واى بر کم‌‏فروشان. (آیه‌ی اول سوره‌ی مُطَفِّفِین) به جای بنزین هوا به مردم می‌فروشند. کاسبی با فریب.

من اهل فیل

دل شکستن هنر نمی باشد!! 
سه ماهه وب زدم ، بلکه چهار ماه. 
الان کاربر عطسه! چندمین کاربریست که حذف وب میکنه. 
کاری نکنید که همه همدیگر را تحریم کنند و خفقان ایجاد شود! 
بجای اینکه از همدیگر مواظب کنید ، پشتیبانی کنید! ادب و احترام ایجاد کنید! و.... 
بهتره سکوت کنم. چیزی نگویم بهتره. 
« چه گویم! که از نگفتنم بهترست! زبان در دهان پاسبان سرست! 
                                      گر بگویم زبان سوزد! گر نگویم! مغز استخوان سوزد! » 
نظر خود بنویسید. 
الان ما ه
دانلود فیلم ایرانی کار کثیف
دانلود رایگان فیلم ایرانی کار کثیف با لینک مستقیم و کیفیت بالای HD
دانلود با سرعت بالا
دانلود فیلم کار کثیف با لینک مستقیم
موضوع : اجتماعی
محصول کشور : ایران
محدودیت سنی : ۱۵-
مدت زمان فیلم : – دقیقه
سال ساخت : ۱۳۹۶
کارگردان : خسرو معصومی
تهیه کننده : خسرو معصومی
بازیگران : پدرام شریفی, الهام نامی ,شاهرخ فروتنیان ,لوون هفتوان , رضا فیاضی, خیام وقار کاشانی , مهران نائل , اکبر معززی , نیکان فهیم نیا , کامران فیوضات 
عمر با عبدالرحمن شبى به عنوان عسس(نگهبان،پاسبان شب) به تجسس پرداختند، دیدند در خانه اى دود آتش بلند است. رفتند در آن خانه را کوبیدند و با اجازه داخل گردیدند. مردى را با زنى دیدند که در دست آن مرد کاسه اى نیز بوده است، عمر پرسید: این زن کیست؟ مرد گفت: زوجه من است سپس پرسید در میان آن کاسه چیست؟ گفت: آب است سپس پرسید شعرى که آن زن با آواز می‌خواند چگونه شعرى است؟
مرد مزبور آن اشعار را براى عمر خواند بعد از این پرسش‌ها آن مرد رو به عمر کرد و گفت: مگر
به گزارش ایسنا، امیرحسین فتحی، مدیرعامل استخلاص عصر پنج شنبه داخل حاشیه نویسی کنفرانس خبری آندره آ استراماچونی، سرمربی این تیم بیان کرد: قرارداد استراماچونی دو ساله است و مبلغ قرارداد او از نیم چیزی که سایت های ایتالیایی اعلام کردند، کم تر است. او درباره تمدید قرارداد ورزشکار های مهم این تیم گفت: هنوز یک ماه سرمد مانده است و فرصت برای این کار داریم. نیز ما ۵ بازیکن جدید جذب کرده ایم که اینک در ایفمارک تو حال گذراندن تست های پزشکی هستند تا ی
ذر واقع همه آنچه ما از پلیدی ابلیس و رفتار و کردار او شنیده ایم مربوط به متون قرآنی است که ابلیس را کافر،متکبّرو دشمن انسان معرفی کرده است.
در همین قرآن دو جمله از قول شیطان نقل شده است که جای تامّل دارد:1-بعد اینکه خداوند شیطان را از بارگاه عر الهی اخراج کرد ابلیس خطاب به خداوند می گوید:مرا فریب دادی!✨قالَ رَبِّ بِمَا أَغْوَیْتَنِی...2-ابلیس در قران خطاب به گمراهان می گوید:من از خدا میترسم !✨کمَثَلِ الشَّیْطانِ إِذْ قالَ لِلْإِنْسانِ اکْفُر
زیاد اتفاق می افتد که رفتار و کردار دیگران باعث تعجب ما می شود، حتی افراد و نزدیکانی که سالها است با آنها دوست هستیم یا باهم زندگی می کنیم . رفتارشان را درک نمی کنیم و زبان به نصیحت می گشایم . نصیحتی اکثرا بی فایده . زیرا یا در زمان نامناسب ( زمانی که طرف آمادگی شنیدن ندارد) و یا با زبان نامناسب (گفتار رک و مستیقیم) شروع به پند و اندرز می کنیم که بی فایده یا کم فایده است.
خوب و بد مطلق وجود ندارد ، بلکه نسبی است(نسبت به اکثریت جامعه) . مولوی در مثنوی
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک
سلام
بعد از مدتی دوباره این هفته قسمت شد سری به دیوان حافظ بزنیم؛ بسم‌الله...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

گر چه افتاد ز زلفش گرهی در کا
قطعا نظر من را منعکس نخواهید کرد اما اگر خودتان هم قرائت کنیدبرای من کافی است .حتما شنیدید که تنها سفر خارجی رضا شاه به ترکیه بوده و در این سفر شب هنگام دختری به اتاق ایشان فرستاده میشود تا بساط عیش رضاشاه تامین شود اما ایشان دختر را بازفرستاده و صبح روز بعد وقتی از ایشان در مورد علت بازپس فرستادن دختر سوال میشود ایشان میفرمایند بخاطر اینکه اگر جناب آتاتورک هم به ایران بیایند من برسم مهمان نوازی نمیتوانم یکی از دخترانم را به اتاق شان بفرستم
با اقرار این که ام اس بلای ناگهانی خاص قرن به شمار می رود که محصول استرس، اضطراب و شتاب زدگی شهرنشینی و مسائل عاطفی و مدنی است، می گوید: ناحیه ما همچنین از این قاعده مستثنی نیست و درون اطرافیان و دوستان تک تک ما یک نفر هست که با این بیماری دست و پنجه بطی ء می کند. به گزارش همشهری، «رحیم خستو» با تایید این که مانوس و نگاه مناسبی داخل جامعه به این بیماری وجود ندارد می گوید: برای تغییر نگاه جامعه به این مصیبت جامعه شناسان، روانشناسان و مسئولان می ت
پاسبان، همراهمان راه می‌افتد

-اون یکی‌تون کجاس؟

همت می‌گوید

-رفته ترکمون بزنه

بریده‌ای از رمان جاودانه‌ی
 همسایه ها از زنده‌یاد احمد محمود

می‌گویند ماهی را
هروقت از آب بگیری تازه است؛ رمان همسایه‌های زنده‌یاد احمد محمود، از طراوات و تازگی نمی‌افتد
و  از آن‌دست رمان‌های آفریده‌شده‌ای است
که قرار نیست گردگیر زمان شود.

داشت یادم می‌رفت، دیروز
رفته بودم زادگاهم خلیفه‌محله‌. 
ساحل شلمان‌رود، ش

وقت آن شد که به زنجیر تو دیوانه شویم بند را برگسلیم از همه بیگانه شویم جان سپاریم دگر ننگ چنین جان نکشیم خانه سوزیم و چو آتش سوی میخانه شویم تا نجوشیم از این خنب جهان برناییم کی حریف لب آن ساغر و پیمانه شویم سخن راستْ تو از مردم دیوانه شنو تا نمیریم مپندار که مردانه شویم در سر زلف سعادت که شکن در شکن است واجب آید که نگون‌تر ز سر شانه شویم بال و پر باز گشاییم به بستان چو درخت گر در این راه فنا ریخته چون دانه شویم گر چه سنگیم پی مهر تو چون مو

یک‌نفر نشست پندهای پاپ را شنید و اَخفَشانه سرتکانْد          
 بَعد، چوخه برگرفت و رفت درهّ‌های سبز و یک‌دوگلّه بُز چرانْد
گرگ‌ها که آمدند پاسبان برّه‌ها شدند؛ مرد ذوق کرد           
چاقوای گرفت دست، رفت سگ، دَمَر که ‌خواب رفته بود را درانْد
دید یک شبِ سیاه و سرکه‌ای که کاهو خورده و عُجوبه‌ای شده است،   
هست تویِ خودروی زمان و تا کرانه های کاهنانِ مصر رانْد
باز، رفت، دید توی کومه‌ای که راهبی نشسته، آتشی به‌پاست     
در ‌تَرَق‌ت
آب بندی دیوار حائل
این جور دیوارها همانند دیوارهای طره ای پشت بنددار میباشند با این تفاوت که مهاربندی آنان به امداد تیغه های مهاری بتنی در جلوی دیوار انجام می‌شود.
این تیغه های مهاری زیر فشار قرار می‌گیرند.
این جور دیوارها در فعالیت به‌تدریج به کارگیری میگردد چون عموماً فضای جلوی دیوارهای پاسبان در زمانه فایده برداری آیتم به کارگیری قرار گرفته و بازدارنده از اجرای تیغه های مهاری می‌گردد.
این دیوارها برای ارتفاعات خیلی بلند (10 تا 12 متر) م
"صندلی ها" نماد شرایط غمبار زندگی انسانی، نمایش عدم امکان تفهیم خود به وسیله ی زبان و همچنین نمادی است از لزوم امید و انتظار برای نوع بشر. این نمایش‌نامه همانطور که یونسکو در زیر عنوان آن نوشته است، یک "فارث تراژیک" است که به گفته ی #کلود_آباستادو "در دو نهایت خنده و وحشت با تکنیک و سبک خاصش اعجاب آور است" . یونسکو خودش تایید کرده است که انتظار، در تئاترش دلیلی برای زیستن است. در بیشتر نمایش نامه های یونسکو، مسئله ی انتظار یا بهتر بگوئیم امید، ح
پس ازآن از انتشار گفتگو های حسینعلی حاجی دلیگانی، نمایندگان منتقد طالع که مدعی شده بود یک باند نفوذی در وزارت نفتکشف شده که درون رأس آن خانمی با ایجاد وفاق با ۱۶نفر از مقامات ارشد این وزارتخانه ضرباتی را به ناحیه واقف کرده است، یک مقام آگاه در وزارت داده ها اعلام کرده که تقریر اتهاماتی از این دست توسط هر بی همتا یا مرجع دیگری فاقد اعتبار است. برای نخستین بار نیست که ایراد اتهاماتی از سوی برخی نمایندگان با برند سیاسی خاص به بیژن زنگنه، وزیر
دلیل نگارش این مقاله و معرفی 6 دسته کانکس که با بها های حداقلی می توان خرید این است که انگیزه اکثری از ما در هنگام خرید کانکس به کارگیری ای چندین ساله یا این که موقت بوده که می توان با مخارج زیاد پائین بنا متبوع خویش را تهیه و تنظیم کنیم . ولی به دلیل های متعدد از جمله عکس گونه های متفاوت کانکس و بنا های پیش ساخته که در محیط وب و یا این که کاتالوگ ساخت کنندگان موجود هست سبب می‌گردد مسیر اشتباهی را طی نموده , انگشت رو
بوسیله گزارش ایسنا، یکی از دلایل ساختن پدیده اجاره ساعتی و یومیه سوئیت و آپارتمان در تهران که از حدود پنج سال پیش آغاز شده به هزینه های بالای هتل وفاق داده می شود و به نظر می رسد که از رونق مناسبی غم برخوردار است. بخشی از متقاضیان این خانه ها مسافران سایر شهرها و حتی کشورهای خارجی هستند و طبق قاعده باید از این افراد شناسنامه شهود شود ولی فداکار ادعاها حاکی از آن است که در مواردی از متقاضیان شناسنامه دریافت نمی شود. عمده سوئیت و آپارتمان های م
شهید بهشتی : ما در شرایط فوق‌العاده هستیم، با دشمن‌های مختلف روبه‌رو هستیم، حکومت نظامی اعلام می‌کنیم»؛ این در اسلام نیست. برای اینکه می‌دانید علی(ع) با دشمنان گوناگون روبه‌رو بود؛ در حال جنگ با معاویه هم بود؛ هیچ هم حکومت نظامی اعلام نمی‌کرد. نه تنها حکومت نظامی اعلام نمی‌کرد، حتی برای خودش حرس و پاسبان هم نگذاشته بود. آزاد در میان مردم می آمد و صریحاً می‌گفت: «آن روزی فساد در جامعه رخنه می‌کند و زمامداران به صورت بت در می‌آیند که راب

همه‌چیز از 23 بهمن‌ماه سالی که گذشت شروع شد. سه‌شنبه بود و مراسم رونمایی از چاپ پنجاهم «یک عاشقانه‌ی آرامِ» نادرخان ابراهیمی. یک ساعتی زودتر خودم را رساندم به باغ کتاب که تا شروع برنامه در فضای آرامش‌بخشِ آن‌جا و در بین کتاب‌ها گشتی بزنم و چند موردی را هم که در نظرم بود بگیرم. مراسم شروع شد. بیست‌-سی نفر بیش‌تر نبودیم. مدعوی هم دعوت نشده‌بود. فقط خانواده‌ی نادرخان بودند و دوست‌داران‌ش. از همان ابتدا حامد کنی، مدیر انتشارات روزبهان، گ
بگذار صادقانه بگویم؛ مسلمانی بی عشق خمینی برایم لذتی ندارد. خمینی کجایی؟ ای کاش یک بار، فقط یک بار تو را از نزدیک می‌دیدم، دستت را می‌بوسیدم و با این بوسه به ملاقات خدا می‌رفتم. خمینی! کجایی؟ ای کاش تنها یک بار تو را و تنها یک بار تو را بر آن صندلی که می‌نشستی و امتی را سیراب معرفت می‌نمودی زیارت می‌کردمaminabadi.blogfa.com

خمینی! یک عمر عاشقت بودم و تنها در خواب و رویا دیدمت و با دیدنت گریستم... خمینی! دیگران را نمی‌گویم ولی من اگر تو را نداشتم ه
هنگامی که درباره برنامه تلویزیونی خودرویی فکر می کنید، احتمالاً تو ابتدا مجموعه های تاپ گیر (Top Gear) و گرندتور (Grand Tour) به ذهنتان می آیند. سری متاخر تاپ گیر که داخل سال ۲۰۰۲ وضع اندازی شد، زائیده حافظه جرمی کلارکسونو اندی ویلمن بود که بخاطر کلارکسون و بعد  جیمز می و ریچارد هاموند صیت جهانی به ارمغان آورد.کلارکسون که یکی از کارشناس های دنیای خودروبا نگاهی اختصاص بوسیله حساب می رود، با بهینه خودروهای دنیا رانندگی کرده است؛ احتمالاً جای حیرت حل
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
۱۲ شعبان ۱۴۴۰ هجری
۱۸ آوریل ۲۰۱۹ میلادی

رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ )
• تولد حضرت آیت اللَّه "سید علی حسینی خامنه ‏ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشهد مقدس (۱۳۵۸ ق / ۲۹ فروردین ۱۳۱۸ ش)
• حماسه ناوچه قهرمان جوشن در خلیج فارس (۱۳۶۷ ش)
• روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی
• شهادت شهید اسماعیل افراسیابی (۱۳۶۷ ش)
• دکتر محمد سام استاندار اصفهان به سمت وزیر اطلاعات تعیین شد(۱۳۵۰ش)
سی تیر سالروز شهادت روحانی غیور و منبری تأثیرگذار و کم نظیر معاصر،
حاج احمد کافی است. چندی پیش مصاحبه ای با حجت الاسلام ماندگاری جهت تدوین تاریخ
شفاهی خاطرات ایشان داشتم. ایشان خاطره ای از مراسم تشییع آن خطیب توانا نقل کرد
که خواندنش خالی از لطف نیست:

اوایل تابستان سال 57 بود که انتشار خبری در شهر مشهد، موجی از انزجار
را بر ضد دستگاه حاکمیت به راه انداخت. خبر بسیار ناراحت کننده بود. خانواده ما هم
خود را در این مصیبت بزرگ، سهیم و داغدار می دا
بسم رب الرفیقپ.ناین پست خیلی خیلی خیلی طولانی، خسته کننده و مفید(!) می باشد! خود را درگیر نفرمایید!+روزی بازِ پادشاه مسیر خودش رو گم میکنه و تووی خرابه کنار جغدها میشینه؛ جغدها به ناله و افغال در میان که ای وای باز اومده تا جای مارو در این خرابه بگیره و باز رو اذیت و آزار میکنند.باز به جغدها میگه: من و با خرابه شما چه کار؟! اینجا خرابه است! و در نظر شما آباد و زیباست. من تووی قصر زندگی و میکنم و جایگاهم روی ساعد پادشاهه! و هرگاه صدای طبل ارجعی را بش
عمل به دستورات بزرگان دین از مواردی است که اگر کسی به آن ایمان داشته باشد موجب موفقیت و پیروزی می شود.یکی از مواردی که موجب نجات و رهایی می شود در زمانی است که انسان گرفتار است و حاجتی دارد .
رسول خدا (ص) به خانه حضرت فاطمه (س) آمد. امام حسن را بیمار یافت و این منظره بر آن حضرت خیلی گران آمد. جبرئیل نازل شد و گفت: یا محمد تعلیم کنم تو را دعایی که با آن فرزندت از ناخوشی خلاص گردد، پس خواند:
“ اللهم لا اله الا انت العلی العظیم ذو السلطان القدیم و المن
از اسمی ترین اماکن این محله می توان بوسیله کلیسا محضر ابوالفضل(ع)، بازار ملاصدرا و زمین های خانم انصاری اشاره کرد. کوی کارمندان در نگاه اول آرام به نظر می رسد؛ با سئوال از اهالی محل قریب به ائتلاف پیاده شدن آن آرامش اولیه ای که داخل لحظه ورود احساس می کنیم صحه می گذارند، اما همیشه حکایت هایی هست که این آرامش اختصاص را کوچکتر واکنش استراحت دهد. از ربایش های عجیب و غریب اندوهناک تا معادل چندساعته برق در برخی اوقات و مسائل ریز و درشت دیگر از جمله
عمل به دستورات بزرگان دین از مواردی است که اگر کسی به آن ایمان داشته باشد موجب موفقیت و پیروزی می شود.یکی از مواردی که موجب نجات و رهایی می شود در زمانی است که انسان گرفتار است و حاجتی دارد .
رسول خدا (ص) به خانه حضرت فاطمه (س) آمد. امام حسن را بیمار یافت و این منظره بر آن حضرت خیلی گران آمد. جبرئیل نازل شد و گفت: یا محمد تعلیم کنم تو را دعایی که با آن فرزندت از ناخوشی خلاص گردد، پس خواند:
“ اللهم لا اله الا انت العلی العظیم ذو السلطان القدیم و المن
منابع خبری نزدیک به نوکیا ادعا می کنند که شریک فنلاندی بوسیله خاطر اضافه فشارهای رقابتی و کاهش سودآوری، گزینه های استراتژیک جدیدی را برای آینده مطالعه می درنگ. غول تأمین کننده ی تجهیزات مخابراتی در جلسه های مشاوره ای گوناگون گزینه ها از فروش دارایی تا تا اینکه ادغام را در دستور بررسی دارد. افراد نزدیک به نوکیا که با رسانه ها مصاحبه کرده اند، درخواست ناشناس بودن داشتند چون اطلاعات منتشرشده، احساساتی و محرمانه هستند. یکی از منابع توقع می یو
 کلاغ‌ها از نوک بلندترین کاج درون پارک محتشم رو در روی دَکَ‍‌ل ها و ستون‌های مخابراتی عَربَده‌کشان فحاشی میکنند . . درمرکز شهر عقربه های کوتاه و بلند ساعت گرد دیواری همچنان در دایره ی زمان سرگردانند و لنگ لنگان بر خط تقارن زندانی بی امان بوسه میزنند . 
 شبانگاه بر صبحگاه قرینه میگردد تا صدای آونگ ناقوس برج شهرداری سکوت را جر دهد . نبش پاساژ طلاکوبی پاسبان پیر نشسته بر نیمکتی چوبی تکیه به دیواری نمور و فرسوده زده و با دهانی نیمه باز و چشما
به گزارش همشهری، «درون قهوه خانه بودم که شنیدم جوانی معروف به رضا موش با ۲ نفر دیگر خلال دستبرد به خانه ای، رجولیت را به قتل رسانده و فرار کرده اند». مرد جوان وقتی این سرگذشت را در یک جمع خانوادگی درود می کرد، خبر نداشت یکی از زوجه هایی که در جمع حضور دارد از بستگان مقتول است و همین گفته هایش باعث دستگیری مظنون فراری خواهد شد. به گزارش همشهری، ۲۸آبان ماه سال گذشته وجود که گزارش قتل جوانی ۲۸ساله به پلیس و متهم جنایی تهران اعلام شد. مقتول درون خ
دخل نگارستان بهره جویی از کولهپشتی لپتاپ فرزین لپتاپ تقریباً بهطور مساوی روی دو مشط تقسیم میشود و تنگی زیادی روی یک حمام اهل نمیشود. تسمه های کوله- پشتی باید طوری تنظیم شود که کوله از ناحیه آخرین مهر کمری که به منظور ملحوظ معادل معبر ناف کریه المنظر ناحیه پشتی روش دارد پائین ملوث نیامده و دوشین ها را با سوی فایده ته نگه دارد. با گسترش و تحولات اجتماع شهری و متعاقبا تغییر نیازهای پری ، کم کم انواع مختلفی از کیف لپ تاپ با طراحی ها و کاربری های ن
این که رهبری در آغاز هر سال شعاری را با توجه به شرایط کشور مطرح می کند اقدام پسندیده ای است. اما چه خوب است اگر به مفهوم آن بپردازیم و نگذاریم فقط در حد شعار بماند. در سند الگوی پایه اسلامی-ایرانی که در نیمه دوم سال گذشته منتشر شد آمده که قرار است ایران تا سال ۱۴۴۴ جزو چهار کشور برتر آسیا باشد.
به گزارش ایکنا، جهان اقتصاد نوشت: یادمان نرود که کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی هم در همین قاره قرار دارند. اما برای رسیدن به اهداف بلند ضروری است شرایط
رونق تولید یعنی چه؟
این که رهبری در آغاز هر سال شعاری را با توجه به شرایط کشور مطرح می کند اقدام پسندیده ای است. اما چه خوب است اگر به مفهوم آن بپردازیم و نگذاریم فقط در حد شعار بماند.
 در سند الگوی پایه اسلامی-ایرانی که در نیمه دوم سال گذشته منتشر شد آمده که قرار است ایران تا سال ۱۴۴۴ جزو چهار کشور برتر آسیا باشد.
جهان اقتصاد نوشت: یادمان نرود که کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی هم در همین قاره قرار دارند. اما برای رسیدن به اهداف بلند ضروری است شرا
دهلیز
فاجعه از وقتی شروع شد که مادر بچه ها از حمام برگشت و پا گذاشت روی خرند خانه و دید که سه تا بچه هاش تاقباز افتاده اند روی آب حوض . بعد از آن را هم که همسایه ها دیدند و شنیدند و خیلی هاشان گریه کردند .غروب که هنوز همسایه ها توی خانه ولو بودند با دو تا پاسبان و یک پزشک قانونی و مادر بچه ها داشت ساقه های نازک لاله عباسی و اطلسی باغچه را می شکست و خاک باغچه را می ریخت روی سرش . بابای بچه ها مثل هر شب آمد . از میان زن ها که بچه به کول ایستاده بودند توی
ویل للمطففین؛ وای برکم‌فروشان/گران‌فروشی و کم‌فروشی اقتصاد را متزلزل می‌کند«وای بر حال گران‌فروشان یا کم‌فروشان»، در جامعه شاهدیم بسیاری از کالاهای ضروری، خوراک روزانه، سوخت و حتی لوازم زندگی قیمتی کاملا متفاوت یا مغایر با نرخ مصوب دارد صرف نظر از اینکه نهادهای اقتصادی و تعزیراتی چگونه نظارت دارند؛ صراحتا در آیات و روایات قرآنی از این رفتار، به کم‌فروشی و گران فروشی تعبیر شده و حکم آن مشخص است.به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)،

ملا یه نفر رو تو خیابون دید و پرسید: شما علی پسر ممدآقا پاسبان نیستی که توی کرج سر کوچه چراغی مأمور بود؟ پسر گفت: چرا!؟ ملا گفت: ببخشید! پس حتما عوضی گرفتم

********لطیفه های خنده دار********

به یکی میگن یه موجود نام ببر ، میگه یخ ... ، میگن آخه یخ که موجود محسوب نمیشه ، میگه چرا من خودم صد بار دیدم نوشتند یخ موجود است

شوتیه عینکش را دور دستش می چرخونه بعد میزنه چشمش، سرش گیج میره میخوره زمین هوا میره ، نمیدونی تا کجا میر

ملا یه نفر رو تو خیابون دید و پرسید: شما علی پسر ممدآقا پاسبان نیستی که توی کرج سر کوچه چراغی مأمور بود؟ پسر گفت: چرا!؟ ملا گفت: ببخشید! پس حتما عوضی گرفتم

به یکی میگن یه موجود نام ببر ، میگه یخ ... ، میگن آخه یخ که موجود محسوب نمیشه ، میگه چرا من خودم صد بار دیدم نوشتند یخ موجود است

شوتیه عینکش را دور دستش می چرخونه بعد میزنه چشمش، سرش گیج میره میخوره زمین هوا میره ، نمیدونی تا کجا میر

فرار عاشقانه 

مادرم دختربچه ای سه ساله بود بنام حاجیه مار که خودش از آن روزها چیزی به یاد ندارد ، زیرا بلطف برادرش از هفت سالگی به رشت هجرت کرد و تا اکنون که سال 1398 است در رشت زندگی کرده و از سرگذشتش میتوان هزار کتاب اعجاب انگیز نوشت . 
      علی خوشگله نوجوان و پر انرژی ست او تنها پسر یک خانواده ی شلوغ در روستاهای دور افتاده ی شهرستان صومعه سرا ست، علی فرزند ارشد خانواده ست و چندین خواهر قد و نیم قد دارد فرزند دوم خانواده که دو سالی از ع
وا از ترجمه که واحد وزن اصلا راضی نبودم، خود ادبیات و شخصیت پردازی عالی بود. از تایپ و ترجمه عبوس واحد طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های وسیع. مجلسی جدیدترین کیف های دخترانه کوله پشتی مدرسه ای و انواع کیف زنانه کم ارزش. با این که علنی این کیف خوش باور برای مشاهده می رسد ولی می توان از هردمبیل برای گزاشتن انواع چیز ها مشابه لپ تاپ و ای پد و صفت و جریده و کلی چیز های دیگر بهره وری کرد . کیف های لپ تاپ تولیدی با دارا زندگی کردن است
غزل شمارهٔ ۷۱۲                    درد دل خـــویـــش بــا کــه گــویــم          داد دل خــــویــــش از کــــه جــــویــــم          چون چهره بخون دیده شستم          دســت از دل خـسـتـه چـون نـشـویـم          کـــر گـــشـــت فـــلـــک ز هـــای هـــایـــم          پـــرگـــشــت جــهــان ز هــای و هــویــم          دادم بـــــــــــــــــهــــــــــــــــوای روی او دل          تــــا دیــــده چــــه آورد بــــرویـــم       
در اصطلاح حکما ، عقل به دو قسمت تقسیم می شود : 
. عقل نظری 
. عقل عملی 
ولی در مثنوی معنوی ؛ عقل به معانی زیر آمده است : 
1- قوه قدسی ادراک و فهم و شعور در تدبیر اصلاح امور معاش  معاد و تشخیص نیک و بد و مصالح و مفاسد اعمال و احوال :
عاقل آن باشد که او با مشعله است 
او دلیل و پیشوای قافله است 
عقل باشد مرد را بال و پری 
گر نباشد عقل ، عقل رهبری 
بی ز مفتاح خرد این فرع باب 
از هوی باشد نه از روی صواب 
2- عقل ایمانی و عرشی ؛ که این عقل نیز از تجلیات همان عقل
خبر شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی در بامداد روز جمعه ناگوارترین خبر منتشر شده در طول سالیان اخیر بود ، سنگینی این خبر چنان بود که معادلی برای آن نمی توان تصور کرد و شاید از بعد از ارتحال امام راحل خبر مرگ کسی اینچنین برای جامعه دور از انتظار و سخت نبوده است .
اما هر چه بود تقدیر الهی بود و چون نامش شهادت و کشته شدن در راه خداست مبارک و شیرین است و از همه خوش آیندتر برای خود شهید حاج قاسم بود ، شهادت یک آرزوی دیرین و دروازه سعادت برای آن عزیز
بسم رب الشهدا و الصدیقین

خبر شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی در بامداد روز جمعه ناگوارترین خبر منتشر شده در طول سالیان اخیر بود ، سنگینی این خبر چنان بود که معادلی برای آن نمی توان تصور کرد و شاید از بعد از ارتحال امام راحل خبر مرگ کسی اینچنین برای جامعه دور از انتظار و سخت نبوده است .
اما هر چه بود تقدیر الهی بود و چون نامش شهادت و کشته شدن در راه خداست مبارک و شیرین است و از همه خوش آیندتر برای خود شهید حاج قاسم بود ، شهادت یک آرزوی دیرین و
کیسه منفذ بیماری است از زیان و زیان نیز خبر می دهد. مراقبت کنید که کیسه خواب را خلوت نشین زمانی که واقعا دربایست است بشویید، مشابه زمانی که سوگند به وضوح حسن شمیم شده و یا آنگاه از یک کوچ طولانی و بی طاقت کننده. درنتیجه برای گلچین کیسه خواب باید به طرف این اعداد، میزان شکیبایی دمایی بدن خود و محلی که فکسنی است ناقوس لمحه شب مانی داشته باشید امعان کنید. ستیهنده سوگند به اندازه و سن طولانی و استمرار بالایی که دارد بسیار مرحله مایل کوهنوردان حرف
غزل شمارهٔ ۵۸۲                    نــکــهــت روضــهٔ خــلــدســت کــه مــی‌بــیـزد مـشـک          یـــا از آن حـــلـــقــه زلــفــســت کــه مــی‌ریــزد مــشــک          خـــیـــزد از چـــیـــن ســـر زلـــف تــو مــشــک خــتــنــی          وین  سخن نیست خطا زانکه ز چین خیزد مشک          خــــون شــــود نــــافــــهٔ آهــــوی تـــتـــاری ز حـــســـد          کــان مــه از گــوشــهٔ خــورشــیــد درآویـزد مـشـک          آن چ
در اصطلاح حکما ، عقل به دو قسمت تقسیم می شود : 
. عقل نظری 
. عقل عملی 
ولی در مثنوی معنوی ؛ عقل به معانی زیر آمده است : 
1- قوه قدسی ادراک و فهم و شعور در تدبیر اصلاح امور معاش  معاد و تشخیص نیک و بد و مصالح و مفاسد اعمال و احوال :
عاقل آن باشد که او با مشعله است 
او دلیل و پیشوای قافله است 
عقل باشد مرد را بال و پری 
گر نباشد عقل ، عقل رهبری 
بی ز مفتاح خرد این فرع باب 
از هوی باشد نه از روی صواب 
2- عقل ایمانی و عرشی ؛ که این عقل نیز از تجلیات همان عقل
در دهه‌ی ۱۸۹۰، فرانسه فداکاری مصیبت ظاهرا واگیرداری بود. از سال ۱۸۸۶ تا ۱۹۰۹، ده‌ها و صدها عضو از مردانی که به‌ناگاه هؤیت خویشتن را از یاد بنده بودند، بدون اینکه ظاهرا هیچگاه مقصدی در ذهن داشته باشند، سرتاسر اروپا را در می‌نوردیدند و از مرزهای کشورها و حتی قاره‌ها رد می‌شدند. این مردان به‌اقتضای وضعیت آن دوره، سر از زندان‌ها خواه تیمارستان‌ها و مراکز روانی در می‌آوردند. به‌گفته‌ی ایان هکینگ، فیلسوف کانادایی و سخن سنج تاریخ «مسافر
محاکمهداستانی از سعید فلاحی{زانا کوردستانی}
دادستان؛ با لحنی محکم و قاطع شروع به قرائت کیفرخواست کرد و برای اینکه قاضی و حضار را تحت تاثیر قرار بدهد با قرائت هر بند از کیفر خواست با دست به سوی متهم اشاره می کرد و می گفت: همین قاتل رذل!.متهم مردی است حدودا 45 ساله، با موهای جوگندمی و پوستی سبزه و پر از کک و مک، با چشمانی از حدقه در آمده که هر چند لحظه یک بار تیک عصبی باعث پرش گوشه پلک چشم چپ اش می شد. قدی متوسط در حدود 170 سانت داشت اما هیکل اش ورزیده
همواره پاییز برای افسردگان ِ این شهر ، غم انگیزتر ورق میخورد ، با گذر روزها در خزان به مرور و پیوسته نشاط و طراوت از درختان توت درون باغ ابریشم‌بافی به آرامی رخت بربست و برگ برگ درختان شهر زرد شد و ماه آبان به دو نیم قرینه گشت ، تاریکیِ شب شهر را در آغوش کشید ، در دل شهر سکوتی معنادار حاکم گشت، گربه ی سیاه و پیر نگاهش به آسمان چسبید ، قدم های طوفان همیشه بی صداست ، چنین سکوت سردی برای پاسبان پیر آشناست. این سکوت بمنزله ی نهیب و عربده ایست که

پارت سوم از رمان پستوی شهر خیس . بقلم شهروز براری صیقلانی

خزان 
همواره پاییز برای افسردگان ِ شهر رشت ، غم انگیزتر ورق میخورد ، با گذر روزها در خزان به مرور و پیوسته نشاط و طراوت از درختان توت درون باغ ابریشم‌بافی به آرامی رخت بربست و برگ برگ درختان شهر زرد شد و ماه آبان به دو نیم قرینه گشت ، تاریکیِ شب شهر را در آغوش کشید ، در دل شهر سکوتی معنادار حاکم گشت، گربه ی سیاه و پیر نگاهش به آسمان چسبید ، قدم های طوفان همیشه بی صداست ، چنی
اوریانا فالاچی معرف حضور خیلی از کتاب دوستان هست . خبرنگار معروف ایتالیایی که با خیلی از سیاستمدارا مصاحبه کرده . یه مسیحی ملحد که آخرای عمرش به جنگ با اسلام برخاسته بود ! نویسنده ی کتابهای معروف "جنس ضعیف" و "نامه به کودکی که هرگز زاده نشد". منم اسم نویسنده و کتابش رو شنیده بودم ولی فرصت نشده بود بخونمش. تا اینکه مرداد 97 گذرم به مترو قیطریه افتاد و تو بساط کتابفروش جلوی مترو چشمم خورد به " جنس ضعیف" و ... شیطون رفت تو جلدم و وسوسه شدم و کتاب رو خرید
اوریانا فالاچی معرف حضور خیلی از کتاب دوستان هست . خبرنگار معروف ایتالیایی که با خیلی از سیاستمدارا مصاحبه کرده . یه مسیحی ملحد که آخرای عمرش به جنگ با اسلام برخاسته بود ! نویسنده ی کتابهای معروف "جنس ضعیف" و "نامه به کودکی که هرگز زاده نشد". منم اسم نویسنده و کتابش رو شنیده بودم ولی فرصت نشده بود بخونمش. تا اینکه مرداد 97 گذرم به مترو قیطریه افتاد و تو بساط کتابفروش جلوی مترو چشمم خورد به " جنس ضعیف" و ... شیطون رفت تو جلدم و وسوسه شدم و کتاب رو خرید

شهروز براری صیقلانی براساس داستانی حقیقی

∞(شوکت خانم و پسرش شهریار _قصه‌ی قتل بوکسور خوشنام شهر)∞                       
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌ست. شهریار در کودکی میدانست که اگر هوا خوب و صاف باشد
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌ست. شهریار در کودکی میدانست که اگر هوا خوب و صاف باشد ، میتواند از کوچه‌ی بن‌بستشان، در خط افق ، ر
کلیک نمایید وبلاگ دلنوشته شهروز براری صیقلانی دریچه 

نذر اشتباه  )        
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌

قسمتی از اثر دلنویس خیس    ∞(شوکت خانم و پسرش شهریار _قصه‌ی قتل بوکسور خوشنام شهر)∞                       
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌ست. شهریار در کودکی میدانست که اگر هوا خوب و صاف باشد

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

چیزهایی هست که نمی‌دانی...