نتایج جستجو برای عبارت :

ماه و پلنگ

Black Panther - Trouble in Wakanda 2018 1080p,Lego Marvel Super Heroes,انیمیشن پلنگ سیاه Black Panther: Trouble in Wakanda 720p,انیمیشن کوتاه لگو مارول پلنگ سیاه,پلنگ سیاه,دانلود انیمیشن Black Panther Trouble in Wakanda 2018,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود فیلم پلنگ سیاه,دوبله فارسی,عنکبوت سیاه,کاپیتان آمریکا,لارا بایلی,لگو,مارول,مایکل دی. بلک,مرد آهنی,هالک,
ادامه مطلب
A Pink Christmas 2011 1080p BluRay,Pink Panther,الکس ناسبم,پلنگ صورتی,دانلود انیمیشن A Pink Christmas 2011,دانلود انیمیشن پلنگ صورتی,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود فیلم A Pink Christmas 2011,دانلود کارتون پلنگ صورتی,دانلود کالکشن پلنگ صورتی,دماغ گنده,رون برور,زیرنویس فارسی A Pink Christmas 2011,سایت دوستی ها,کمدی,نتفلیکس,وبسایت دوستی ها,یک کریسمس خیلی صورتی,
ادامه مطلب
چرا برخی از زنان ایرانی پلنگ شده‌‎اند؟ 
در لغت‌نامه دهخدا پلنگ این‌طور تعریف شده است: پلنگ . [ پ َ ل َ ] (اِ) جانوری است از رده ٔ پستانداران از راسته ٔ گوشتخواران جزو تیره ٔ گربه سانان با خالهای سیاه روی پوست و گونه های متعدد.
در ویکی‌پدیا هم در تعریف پلنگ نوشته شده: پلنگ (نام علمی: Panthera pardus) جانوری از خانوادهٔ گربه‌سانان و کوچک‌ترین حیوان در میان سه گربهٔ بزرگ در سردهٔ پلنگ‌مانندها است که شیر و ببر دو عضو دیگر آنند.
این تعریف‌ها تا چند سا
پلنگ به ماه گفت:- من تو را دوست می‌دارمماه چیزی نگفت، زیرا ماه بود و ماه، هرگز حرف نمی‌زند. پلنگ این را فهمید که ماه سخن نمی‌گوید و هرگز سخن نخواهد گفت. پس گفت:- تو می‌توانی حرف نزنی اما من دوستت می‌دارم و از جانب تو با خویشتن سخن‌ها خواهم گفت.ماه همچنان ماه بود و ساکت بود. فقط می‌تابید. پلنگ که فکر می‌کرد ماه را دوست می‌دارد هر شب سر صخره می‌ایستاد و می‌گفت:- اینقدر نگاهت می‌کنم تا مانند تو شوماینجا بود که گلی کوچک که بر صخره روییده بود به
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دانلود اهنگ

اینا خیلی پلنگن ، اینا خیلی پلنگن اینا خیلی پلنگن ، سیخ میخ نه نمیخوان اینا خیلی پلنگن ، اینا خیلی پلنگن اینا خیلی پلنگن ، سیخ میخ همه میخوان پلنگ پلنگ پلنگ پلنگ
استان Black Panther یا پلنگ سیاه، درباره تیچالا است؛ کسی باید به سرزمین خود در واکاندا (یکی از سرزمین‌های خیالی مارول که خواستگاه اغلب قهرمانان سیاهپوست است) بازگردد و به عنوان پلنگ سیاه و پادشاه سرزمین شناخته شود. واکاندا سرزمینی مدرن است که از چشم خارجی‌ها پنهان و ماده‌ای ارزشمند با نام ویبرانیوم را داراست. با این وجود، ماجراهایی از گذشته و دشمنانی که خواهان این ماده هستند، شرایطی را بوجود می‌آورند که واکاندا را در خطر می‌اندازد
لینک دانلو
آرین یاری تو پلنگ منی
دانلود آهنگ آرین یاری بنام تو پلنگ منی
دانلود آهنگ جدید آرین یاری بنام تو پلنگ منی
لینک مستقیم دانلود آهنگ ایرانی تو پلنگ منی آرین یاری با بالاترین کیفیت
دانلود موزیک آرین یاری بنام تو پلنگ منی با لینک مستقیم و پخش آنلاین
پخش آنلاین و لینک دانلود پرسرعت آهنگ تو پلنگ منی با صدای آرین یاری
آهنگ ایرانی آرین یاری بنام تو پلنگ منی
Arian Yari To Palange Mani

دانلود با کیفیت 320
Download
دانلود با کیفیت 128
Download
دانلود افکت متن پلنگ سیاه
دانلود افکت متن با سلام خدمت همراهان همیشگی زونکن امروز با شما هستیم با یک افکت متن Black Panther سینمایی پلنگ سیاه امیدوارم از این افکت متن Black Panther نهایت استفاده رو ببرید و لذت ببرید
افکت متن سینمایی پلنگ سیاه
این اثر افکت متن سینمایی پلنگ سیاه در مورد طراحی شما است. آیا فیلم پلنگ سیاه را دیده اید؟ این یک فیلم سینمایی عالی است، درست است؟ ما این را دوست داشتیم گرفتن یک فیلم مانند یک آرم با اثر بلندی پانچ سینمایی 3D Text. از ه
اوس شعبون نترس!(گفت و شنود)
گفت: بعد از بسته شدن حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها به علت پیشگیری از کرونا چند نفر با ادعای دوستی حضرت، به حرم حمله کرده و یکی از درها را شکسته‌اند!گفتم: بستن حرم برای حفظ سلامت زائران دلیل عاقلانه‌ای دارد ولی حمله به حرم و تخریب آن فقط می‌تواند نشانه دشمنی با حضرت باشد.گفت: حمله‌کنندگان از فرقه موسوم به شیعه انگلیسی بوده‌اند. همان فرقه منحرفی که دولت انگلیس ۱۶ کانال تلویزیون ماهواره‌ای در اختیارشان گذاشته
A Pink Christmas 1978 1080p BluRay,he Pink Panther in: A Pink Christmas,پلنگ صورتی,پینک پانتر,دانلود انیمیشن A Pink Christmas 1978,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود زیرنویس فارسی A Pink Christmas 1978,دانلود کارتون A Pink Christmas 1978,دانلود کارتون پلنگ صورتی,دوبله فارسی انیمیشن A Pink Christmas,سایت دوستی ها,فرلنگ-دپاتی,کمدی کلاسیک,ویلیام دی پرز,یک کریسمس صورتی,
ادامه مطلب
به بهانه سالروز درگذشت حسین منزوی سلطان غزل معاصر ایران.....

خیال خام پلنگ من به سوی ماه پریدن بودو ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود***

پلنگ من دل مغرورم پریدو پنجه به خالی زدکه عشق ماه بلند من ورای دست رسیدن بود

من و تو آن دو خطیم آری موازیان به ناچاریکه هر دو باورمان زاغاز به یکدگر نرسیدن بود

گل شکفته خداحافظ اگرچه لحظه دیدارتشروع وسوسه ای در من به نام دیدن و چیدن بود

شراب خواستم و عمرم شرنگ ریخت به کام منفریبکار دغل پیشه بهانه اش
بهار و زمستون بَیتِنه کشتی
بهار بزکش بَزو هاکِرده مستی
زمستون هِم با فنِّ پلنگ‌شکن 
بهار ره بِنه بَزو، بَیته هستی
ترجمه فارسی
بهار و زمستان سر شاخ شدند و کشتی گرفتند
بهار، زمستان را فن بزکش زد و خوشحال شد 
زمستان فن پلنگ‌شکن را روی بهار اجرا کرد 
پشت بهار را به زمین زد و همه چیزش را گرفت
دوستعلی علیخانی / اسفند نود و هفت 
توضیحات
بزکش
برای اجرای این فن باید کشتی گیر با یک دست، گردن حریف را در اختیار بگیرد و با دست دیگر مچ را مهار کند. بدین تر
خلاصه داستان :
پلنگ سیاه ، یک فیلم در سبک ابرقهرمانی به کارگردانی رایان کوگلر است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است. پلنگ سیاه به عنوان پادشاه واکاندا و برای یافتن شخصیت دوگانه‌اش به نام‌های پادشاه و حامی بازمی‌گردد. او در یک مدت زمان طولانی به چالش کشیده می‌شود و…
ادامه مطلب
ژانر:اکشن،علمی تخیلی،
به دنبال اتفاقات فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، پادشاه تچالا به کشورش واکاندا بازمی‌گردد. اما در آن‌جا با دو دشمن قوی که برای سرنگونی او متحد شده‌اند مواجه می‌شود. تچالا باید به عنوان پلنگ سیاه با مأمور سی‌آی‌ای اورت کی. راس و نیروهای ویژه واکاندا متحد شود تا از وقوع یک جنگ جهانی جلوگیری کند…
DOWNLOAD  
می گذشتم از کنار کوچه ای تاریک و تنگبر زمین افتاده بود زیبا جوان شوخ و شَنگگفتمش خود را چرا از خَلق پنهان می کنی گفت عمری مَن اسیرم بَر کَف تریاک و بَنگمن گریزانم زِ خَلق و پیش خالق سَر به زیرروز  و شب می آورم بر خانمانم نام ننگروزگاری هر که ما را دید گفت دیوانه استعده ای گفتند مجنون است و شاید هم مَشنگیک زمانی عاشق همسایه مان بودم چه سودبی وفا زد شیشه عمر مرا مُحکم به سنگ بی مروت خنجرش را در دلم جا کرده بودمادرم می گفت کَردی خانه را میدان جنگآ
منطقه‌ی پلنگ دره یکی از آرامش‌بخش‌ترین نقاط جنگل‌های مازندران است. تور پلنگ دره شما را راهی گشت و گذاری ماجراجویانه می‌کند. این منطقه‌ی رویایی، محل تلاقی رودخانه و جنگل است. در این‌جا آبشاری زیبا وجود دارد. برای رسیدن به آبشار پلنگ دره باید مسیری را رودخانه پیمایی کنید. و این‌جا آغاز ماجراجویی شما و کشف لذت طبیعت‌گردی است.

پلنگ دره ، جایی برای لذت بردن از آرامش طبیعت
پاهایتان را آماده‌ی خنکای آب کنید و به دل رودخانه‌ی زلال بزنید.از ی
داداشم کل خونه رو دنبالم کرده که هندزفریمو بهش بدم. در حالیکه سعی میکردم لوزالمعده م رو از تو دهنش در بیارم و وی نیز متقابلا طهالش رو از دهن من، گفتم که من هندزفریمو نمیدم و هرگز نخواهم داد چرا که کرونا و هرگونه بیماری ویروسی با من رل زده است و مرا رها نمی کند. بعدم هندزفری خراب خودشو بهش دادم و گفت که میدونستی همین که به اون هندزفری دست زدی کرونا گرفتی؟ حقیقتا خونه تو سکوت رفته ساعتهاست...
+ خواستم این نویدو بهتون بدم که اون آهنگ «میخوام برسونم
نگاهی به فیلم پلنگ سیاه ساخته‌ی رایان کوگلر

کمپانی مارول در سالی که گذشت با سه فیلم دیگر از جهان مارول، حضور
قدرتمند خود در عرصه ی سینمای علمی-تخیلی را استمرار بخشید. پلنگ سیاه، انتقام
جویان: جنگ ابدیت و مرد مورچه ای و زنبورک سه فیلمی هستند که علاقمندان مارول در
سال گذشته به تماشای آنها نشستند. پلنگ سیاه با فروش 183/1 میلیارد دلاری، عنوان سومین فیلم پر فروش تاریخ آمریکا و
دهمین فیلم پر فروش تاریخ سینما را از آن خود کرد و توانست در نود و یکم
سال 2018 بیش از 900 فیلم در سینماهای مختلف آمریکا اکران شده رکورد فروش فیلم در تاریخ سینمای جهان در سال 2018 با فیلم انتقام جویان 3 با مبلغی بیش از دو میلیارد دلار شکسته شد و در کنار این فیلم، فیلم پلنگ سیاه نیز با مبلغ فروش بیش از 1.3 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار گرفته است.
در سال 2018 فیلم های جذابی اکران شد که در لیست زیر چند مورد از جذابترین این فیلم ها را معرفی می کنیم برای مشاهده لیست کامل فیلم های 2018 در حدود 950 فیلم در ژانرهای مختلف می توانید از طر
خواهرم دیروز شکایت می‌کرد که یکی از برادران یه ترانه انداخته تو دهن امیرعلی: تو پلنگ منی، منو چنگ می‌زنی! ظاهرا برادر یه کلیپ گذاشته براش و اینم از اون روز هی داشته تو خونه می‌خونده. میگه صبح فاطمه (خواهر امیرعلی، وروجک سابق) هم که بیدار شده اولین جمله‌ش این بوده: تو پلنگ من هستی، من را چنگ می‌زنی! :))) تازه برداشته کتابیش هم کرده :)
الان، این موقع شب یادش افتادم، گفتم برم ببینم کی کیو چنگ می‌زنه. خدایا! پروردگارا! این چه مهملاتیه که می‌خونن و
آدمی که تووی دلش همه دست‌ب‌دست هم داده‌اند و رخت می‌شویند کمتر می‌تواند از مغزش استفاده کند! چون تمام خونهای بدنش را همان رختشوی‌خانه جمع می‌کند سمت خودش! شاید با عبارتی که بیان کردم نامربوط باشد ولی در نهایت این سخن گران‌بهای سعدی الان با حالم مناسبت دارد: تا مرد سخن نگفته باشد! عیب و هنرش نهفته باشد! هر پیسه گمان مبر نهالی! باشد که پلنگ خفته باشد!
پلنگ صورتی عزیزم!
سلام.
شاید ذوق کنی اگر بگویم حتی قبل از این که دست چپ و راستم را از هم تشخیص بدهم، مجذوب تو و آن رنگ صورتی جیغت و آن معصومیت چهره و نگاهت و آن همه شیطنتها و خرابکاریهایت بوده ام و هنوز هم هستم! شاید هم مثل آن وقتهایی رفتار کنی که همه چیز را به هم میریزی و بعد شانه بالا می اندازی و طوری که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده میروی پی کارت... نمیدانم... 
به هر حال که من خیلی دوستت دارم و لپتابم پر از انیمیشنهای تو است. حتی در این سن و سال هم، وقت
خب دوستان بازم با یه گیلیچ دیگ اومدیم خدمتتون
(آقا این گیلیچ دو نفرس و به هیچ وجه یه نفره نمیشه زد اینو از الان بگم)
خب این گیلیچ داخل Rhodes انجام میشه
_اول شما باید یه panter یا حمون پلنگ شکار کنید که جای دقیقشو زیر این پست میگم بهتون
☆برید به سمت قصابی Rhodes اونجا لاشه رو بدید به دوستتون و ازش بخاید دقیقن مثل ویدیو با لاشه ای که پشت اسبشه بره بین اون چوبا و طوری اسبشو بزاره که گیر کنه|
☆خب حالا باید پیاده شه و روی اسبش L2 رو نگه داره و دایره رو بزنه که ا
هر از گاهی به سرم میزنه، اسم بچه های دوران مدرسه از دبستان تا دبیرستان رو تو اینستا سرچ میکنم و هر بار متحیر میشم. یک ماه هم نیست که اینستام رو اکتیو کردم ولی تو همین یک ماه کلی از همینا بهم ریکوئست دادن و من فقط از روی اسمشون میشناسم. نه از روی چهره. حتی بچه های دبیرستان رو! 
همه یه مشت داف و پلنگ، سنتی تر ها متاهل شده ان، یا حتی بچه دارن بعضیاشون! دو سه مورد طلاق هم داشتیم خبرش به گوشم رسیده
فاطی جون؟ داری چه غلطی میکنی؟ با همون فنوتیب با همون کا
کارگردان: Ryan Cooglerبازیگران: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’oتاریخ اکران: ۲۹ ژانویه (۹ بهمن ۹۶)
فیلم سینمایی «پلنگ سیاه» در سال ۲۰۱۸ تا لحظه نگارش این مقاله پرفروش‌ترین فیلم سینماهای آمریکا و دومین فیلم پرفروش جهان بوده است؛ فیلمی ابرقهرمانی که در عین موفقیت تجاری توانست نظر منتقدان را هم به خود جلب کند؛ اتفاقی که عموما به سختی درمورد فیلم‌های اینچنینی رخ می‌دهد. پلنگ سیاه براساس کاراکتری از مجموعه کاراکترهای مارول کامیکس به همین نام ساخته
خب جمعه همه میرن شادی و منم قراره برم یه پارک ملی رو ببینم. این پست رو از قبل زمان بندی کردم و خوش میاد. پارک ملی تندوره در شمال خراسان، شهرستان درگز. زیستگاه پلنگ و اوریال. ببینم چطور میگذره
هیچ تضمینی وجود نداره درباره اش هم بعدا بنویسم علی الحساب می دونید که یک پارک ملی اونجا هست. خود منم نمی دونستم
تجربه خوبی باید باشه خصوصا که این روزها زیاد باران میاد و همه جا حسابی سبز است. بهار است و فصل جفتگیری، شاید آهوها رو مشغول این کار دیدم. چه دیدی
گربه خال‌زنگاری (نام علمی: Prionailurus rubiginosus) نام یک گونه از سرده پلنگ‌گربه‌های آسیایی است.
گربه خال زنگاری(Rusty Spotted Cat ) یک گربه وحشی بسیار کوچک شاید کوچیکتر از یک کف دست، که در جنگلهای برگریز سریلانکا زندگی می‌کند که به آن لقب کوچکترین گربه جهان را داده اند. این شکارچی مرگبار که از پرندگان و جوندگان کوچک تغذیه میکند بخاطر جثه کوچک قادر به استتار بسیار خوب و نزدیک شدن به طعمه است.
شب آخرین راه یادش بخیر
شب مرگ دلخواه یادش بخیر 
غم بغض دریا و گوش کویر
دله کوچک چاه یادش بخیر
  به صاحب صفات سمیع و بصیر
کریم خطا بخش پوزش پذیر 
جهان قعرِ خوابِ بدی رفته است
به جای جهان هم تو احیاء بگیر
  ببین گوشه ی دنجِ محراب را
ببین تیغ بر فرق مهتاب را
  سرِ پنجه های پلنگ عجل
ببین ماه افتاده بر آب را 
ببین کعبه با تو سیاه پوش شد
هر آیینه ای تار و مخدوش شد
  دو پیمونه زهر از سبو ریخته
زمین و زمان شوکران نوش شد
   شب آخرین راه یادش بخیر
شب مرگ دلخو
تقویم ترکی در سده پنجم پیش از میلاد در میان قبایل ترک شمال ختای پدید آمده است. این تقویم بر اساس دوازده حیوان بود: 1) موش. 2) گاو. 3) پلنگ. 4) خرگوش. 5 ) نهنگ. 6) مار. 7) اسب. 8) گوسفند. 9) میمون. 10) مرغ. 11) سگ. 12) خوک. هر کدام از این سالها به باور ترکان معنا و مفهوم خاصی داشتند: موش (آرامش)، گاو (جنگ و آشوب. به گفتة کاشغری چون گاوها به هم فراوان شاخ بزنند و درگیر شوند)، پلنگ (نیکی و بدی با هم)، خرگوش (بدبختی)، نهنگ یا تمساح (فراوانی و ارزانی. زیادی باران. به گفتة کاشغ
متاسفانه کسی یه حرفی رو دوبار تکرار کنه عصبی میشم
کسی الان چیزی رو داره میگه که دیشبم گفته باشه اعصابم خورد میشه
کسی حرفی رو بهم تحویل بده که در واقع خودم دیشبش بهش گفتم عصبی میشم(و سعی کنه اون مطلبو اورجینال نشون بده که یعنی خودم از اول میدونستم)
کسی کند باشه دیر جواب بده
پشت تلفن مِن مِن کنه
جواب تلفنو دیر بده
یه سوال واضح بپرسم هی کش بده کش بده کش بده
کسی ازم بپرسه چرا عصبی هستی چرا دپرسی خونش پای خودشه

این روزا یه گلوله ی آتیشم که ترجیح می
یاد قدیما ...

کارتون پلنگ صورتی چوپان میشه مخصوص گروه سنی کودک 

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دریافتحجم: 19.5 مگابایتکیفیت اصلی

دانش آموزان پایه هفتم
طبق لیست زیر پژوهش های خود را آماده و در کلاس ارائه دهید ، توجه داشته باشید نمره این فعالیت بخشی از نمره نوبت اول خواهد بود.
تاریخ ارائه : شنبه 18 آبان 98
1.امیر محمد بیانی / موضوع : کسب و کار خانگی
2. مهدیار بیانی / موضوع : کسب و کار روستایی
3. علی پلنگ / موضوع : نقشه و کاربردهای آن
4. رضا پیر سیرت / موضوع : نمای سه بعدی ، پرسپکتیو
5. سید حسین حسینی / موضوع : وعده های سالم غذایی
نوروز 99 هم اومد. خیلی خوشحالم که یک 3-4 روزی تعطیلات عید را هوای سالم تری نسبت به بقیه روزها داریم. تاحدی راضی کننده است ، و حال و هوای 4-5 سال پیش رو تداعی میکند.
دیگر اینکه چند روزی هست نمیتوانم فکر این بیمارانی را نکنم که الآن به ویروس کرونا مبتلا شده اند. یک بار فکرم میرود قم و میگویم الآن تو بازار ، چطوری مردم با ترس از پلیس میروند بازار و فکرشون درگیره که یک وقت به دلیل بیماری یکی دیگه دستگیر نشوند . باز یک بار دیگر فکرم میرود سمت نوجوون های ای
مخزن اصلی نبرد Leopard 2 آلمان به عنوان یکی از بهترین های جهان شهرت دارد و با طراحی های اثبات شده مانند M1 Abrams آمریکایی و Challenger بریتانیا 2. برای این تمایز رقابت می کند اما با این وجود ، این شهرت به دلیل شکست ناپذیری در سوریه با مشکلاتی روبرو شده است. جبهه های نبرد ، و برلین را در یک اختلاف بینظیر ناخوشایند در سطح ملی با ترکیه ، عضو دیگر ناتو قرار داد.
آنکارا در ازای ارتقاء مخزن مدل قدیمی تر Leopard 2A4 ارتش ترکیه ، که در جنگ بسیار شرم آور بود ، پیشنهاد کرد
یک پلنگ تیزپا و قدرتمند، اگر با هزار کیلومتر سرعت هم بدود؛ باز نمیتواند؛ به پرواز درآید. 
ولى، یک گنجشک کوچک با کمترین سرعت هم پرواز می کند. 
زیرا براى پرواز نیاز به بال داریم؛ نه قدرت و سرعت!
 بالِ پرواز ما انسانها، ذهن ماست. موفقیت، هیچ ربطى به هیکل، زیبایى، جنسیت، قدرت، سن و سال، داخلى و خارجى بودن ندارد!
درصد موفقیت انسانها بستگى به درصد استفاده از قدرت ذهنشان دارد.
ادامه مطلب
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در خصوص نامگذاری حیوانی سال‌ها توضیح داد: این نام‌ها به تقویم‌های جلالی و خورشیدی امروزی ما نیست، بلکه مربوط به تقویم ترکی-مغولی است و این اسامی شامل نام ۱۲ حیوان می‌شود که از موش آغاز می‌شود و تا سگ ادامه دارد.
وی ادامه داد: ابونصر فراهی در یک واژه‌نامه عربی-فارسی شعری را آورده به این مضمون:
"موش و بقر و پلنگ و خرگوش شمارزین ۴ چو بگذری نهنگ آید و مارآنگاه به اسب و گوسفند است حسابهمدونه (میمون) و مرغ و سگ آخر کا
در حالی که نه بدن ورزیده گوریل ، نه قدرت بازو خرس ، نه سرعت پلنگ ، نه خیز آهو ، نه درندگی گرگ ، نه حیله گری روباه و نه خصلت کفتار را دارد ولی او را سلطان جنگل مینامند !!! 
شیر به دلیل خصائص رفتاریش سلطان جنگل است، چون تا گرسنه نباشد شکار نمیکند ( درنده خو نیست ) ، 
در وقت گرسنگی شکار را به اندازه نیازش انتخاب میکند ( طماع نیست ) ،
در بین حیوانات قوی ترین را انتخاب میکند ( ضعیف کش نیست ) ،
از میان حیوانات ماده های باردار را شکار نمیکند، ( رحم و شفقت دارد
ثبت گونه های مهم پستانداران ایران

Records of important mammal species of Iran

ثبت پلنگ در شهرستان دشستان در مهر 1397

Record of Leopard in Dashtestan in October 2018

خلاصه اطلاعات این ثبت:

نوع اهمیت گونه: گونه فهرست سرخ IUCN

گونه: پلنگ Panthera pardus

تعداد پستاندار: یک فرد

محل مشاهده: دشتستان

استان: بوشهر

دوره مشاهدات: مهر 1397

مشاهده کنندگان: آقای محمد پاپری زارعی

توضیحات: گونه فهرست سرخ IUCN.

Type of important species: IUCN Red list species

Species: Leopard Panthera pardus

No. of individuals: one individual

Place of observation: Dashtestan

Province: Bus
ثبت پلنگ ایرانی در پارک ملی دنا در سالهای 1397- 1398
Record of Persian Leopard in Dena Natioanl Park in 2018-2019

خلاصه اطلاعات این ثبت:
نوع اهمیت گونه: لیست سرخ جهانی (Vu)
گونه: پلنگ ایرانی Panthera pardus
تعداد پستاندار: 10 فرد
محل مشاهده: پارک ملی دنا
استان: کهگیلویه و بویراحمد
دوره مشاهدات: سالهای 1397 و 1398
مشاهده کنندگان: آقای فرشاد افشین پور
Type of important species: IUCN Redlist (Vu)
Species: Persian Leopard Panthera pardus
No. of individuals: 10 individuals
Place of observation: De
ثبت پلنگ ایرانی در ایذه در مهر 1397
Record of Persian Leopard in Izeh in October 2018

خلاصه اطلاعات این ثبت:
تعداد پستاندار: سه فرد
محل مشاهده: منطقه گزیر و گلزار، ایذه
استان: خوزستان
مشاهده کنندگان: آقای سید سیف الله هاشمی
No. of individuals: 3 individuals
Place of observation: Gezir & Golzar, Izeh
Province: Khuzestan
Pe
ثبت پلنگ ایرانی در در ایذه در مهر 1397
Record of Persian Leopard in Izeh in October 2018

خلاصه اطلاعات این ثبت:
تعداد پستاندار: سه فرد
محل مشاهده: منطقه گزیر و گلزار، ایذه
استان: خوزستان
مشاهده کنندگان: آقای سید سیف الله هاشمی
Place of observation: Gezir & Golzar, Izeh
Province: Khuzest
ثبت پلنگ ایرانی در آمل در آبان 1398
Record of Persian Leopard in Amol in November 2019

خلاصه اطلاعات این ثبت:
تعداد پستاندار: 3 فرد
محل مشاهده: آمل
استان: مازندران
دوره مشاهدات: آبان 1398
مشاهده کنندگان: آقای باقر غفاری
Place of observation: Amol
Province: Mazandaran
Period of observations: November 2019
Observers: Bagher Ghaffari
ثبت پلنگ ایرانی در آمل در آبان 1398
Record of Persian Leopard in Amol in November 2019

خلاصه اطلاعات این ثبت:
تعداد پستاندار: 3 فرد
محل مشاهده: آمل
استان: مازندران
دوره مشاهدات: آبان 1398
مشاهده کنندگان: آقای باقر غفاری
Place of observation: Amol
Province: Mazandaran
Period of observations: November 2019
Observers: Bagher Ghaffari
ثبت پلنگ ایرانی در دشتستان در مهر 1397
Record of Persian Leopard in Dashtestan in October 2018

خلاصه اطلاعات این ثبت:
محل مشاهده: دشتستان
Place of observation: Dashtestan
Province: Bushehr
Period of observations: October 2018
Obser
ثبت پلنگ ایرانی در بوشهر در مهر 1398
Record of Persian Leopard in Bushehr in October 2019

خلاصه اطلاعات این ثبت:
محل مشاهده: بوشهر
دوره مشاهدات: 18 مهر 1398
Place of observation: Bushehr
Province: Bushehr
Period of observations: 10 October 2019
Observers: Mo
ثبت پلنگ ایرانی در خجیر در بهمن 1387
Record of Persian Leopard in Khojir in February 2009

خلاصه اطلاعات این ثبت:
محل مشاهده: خجیر
استان: تهران
دوره مشاهدات: بهمن 1387
مشاهده کنندگان: آقای مهدی چلانی
Place of observation: Khojir
Province: Tehran
Period of observations: February 2009
Observers: Mehdi Chalani
پست قبلی دست های باباست . آن خط  "L" مانند هم یادگار دهه ی شصت و روزهای جنگ است ، یادگاری های زیادی دارد ؛ خیلی زیاد . وقت های ناراحتی و عصبانیت بازوهای بابا را چنگ می اندازم و نیشگون میگیرم اینقدری که داد بابا بلند شود و بگوید اون چنگال های پلنگت رو بردار درد میکنه که البته مشاهده میکنید من یه پلنگ ناخون کوتاه هستم :دی دیشب وقتی بابا ناخون هایم را دید گفت: یا بگیرشون یا سوهانشون بزن ، چیه اینقدر کج و کوله . البته قبلش چیز دیگه ای گفت که فعلا خارج ا
یزید شراب‌خوار، بوزینه‌باز، فاسق و ابنه‌ای
جاحظ از مورخین و علمای بزرگ اهل سنت عمری در مورد یزید می‌نویسد:
ثم ولی یزید بن معاویة یزید الخمور ویزید القرود ویزید الفهود الفاسق فی بطنه المأبون فی فرجه، فعلیه لعنة الله و ملائكته. 
آنگاه یزید بن معاویه به خلافت رسید (خلافت را غصب کرد)؛ همان یزید شراب‌خوار و بوزینه‌باز و پلنگ‌باز و فاسقی که به بیماری ابنه (همجنسباز مفعول) مبتلا بود؛ پس لعنت خدا و فرشتگانش بر او باد.
البیان و التبیین، تالیف جا
یزید شراب‌خوار، بوزینه‌باز، فاسق و ابنه‌ای

جاحظ از مورخین و علمای بزرگ اهل سنت در مورد یزید می‌نویسد:
✍ ثم ولی یزید بن معاویة یزید الخمور ویزید القرود ویزید الفهود الفاسق فی بطنه المأبون فی فرجه، فعلیه لعنة الله و ملائکته. 

آنگاه یزید بن معاویه به خلافت رسید (خلافت را غصب کرد)؛ همان یزید شراب‌خوار و بوزینه‌باز و پلنگ‌باز و فاسقی که به بیماری ابنه (همجنسباز مفعول) مبتلا بود؛ پس لعنت خدا و فرشتگانش بر او باد.

البیان و التبیین، تالی
اخیرا داشتم رمان گندم مودب پور و میخوندم (نخندین من هنوز teenagerام)،با وجود این که تا الان از بین چند تا رمانی که ازش خوندم یاسمین هم چنان صدر نشینه ولی رمان گندم قشنگیه اهنگ بوی گندم و برام هزار برابر کردهزار برابر
بوی گندم مال من هرچی که دارم مال تو یه وجب خاک مال من هرچی می‌کارم مال تو♫♫♫♫♫♫اهل طاعونی این قبیله مشرقی‌ام تویی این مسافر شیشه‌ای شهر فرنگ♫♫♫پوستم از جنس شبه پوست تو از مخمل سرخ، رختم از تاوله تن‌پوش تو از پوست پلنگ♫♫♫بوی
اخیرا داشتم رمان گندم مودب پور و میخوندم ،با وجود این که تا الان از بین چند تا رمانی که ازش خوندم یاسمین هم چنان صدر نشینه ولی رمان گندم قشنگیه اهنگ بوی گندم و برام هزار برابر کردهزار برابربوی گندم مال من هرچی که دارم مال تو یه وجب خاک مال من هرچی می‌کارم مال تو♫♫♫♫♫♫اهل طاعونی این قبیله مشرقی‌ام تویی این مسافر شیشه‌ای شهر فرنگ♫♫♫پوستم از جنس شبه پوست تو از مخمل سرخ رختم از تاوله تن‌پوش تو از پوست پلنگ♫♫♫بوی گندم مال من هرچی که دارم
شیر (نام علمی: Panthera leo) پستانداری گوشت‌خوار از سردهٔ پلنگ‌مانندهای خانوادهٔ گربه‌ایان است. با بدنی بزرگ که وزنش در میان نرها گاه به ۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد؛ این جانور نیرومند دومین عضو بزرگ‌جثهٔ سردهٔ خود پس از ببر است. شیر به خاطر بدن بزرگ و هیبت و چالاکیش در هنگام شکار لقب «سلطان جنگل» را به خود گرفته؛ اگرچه بیشتر در مناطق گرم‌دشت آفریقا زندگی می‌کند و تنها تعداد کمی از آن در پارک ملی جنگل گیر در گجرات هند یافت می‌شوند. آن‌ها طعم
چند سالی می شه که به واسطه پسر عموم ، با استاد رائفی پور آشنا شدم و تقریبا اکثر سخنرانی هاش رو دنبال می کنم .. دو سه روز پیش دیدم توی کانال مصاف ، اطلاع رسانی شده بود که قراره تشریف بیاره شیراز برای سخنرانی ، خیلی خوشحال شدم و امروز ساعت 4 مرخصی گرفتم و رفتم سمت سالن فرهنگیان ! تا رسیدم شد ساعت چهار و نیم که تا استاد اومد برای سخنرانی یه نیم ساعت چهل دقیقه ای منتظر شدیم .. البته ساعت شروع سخنرانی هم 5 بود .
موضوع سخنرانی تیک تاک 98 بود که استاد در مور
یکی از باهوش ترین دخترهایی بود که میشناختم.مطالبی که ما یک روز تمام سر حفظ کردنش پدر خودمون رو در میاوردیم،طی نیم ساعت قبل از شروع کلاس میخوند و همون نمره ای رو میگرفت که ما میگرفتیم...پدر و مادرش جدا شده بودن.در ظاهر با مادرش زندگی میکرد اما مادرش شاغل و دانشجو بود و عملا وقت رسیدگی به دخترش رو نداشت...یادمه هیچوقت کتابهای برنامه ی روزانه رو همراهش نداشت...
سوم راهنمایی جزو تاپ های شهر بود و رقیب درسی کسی بود که الان داره دانشگاه تهران پزشکی می
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

param name="AutoStart" value="False">
ببین که قلب خیابان هماره می‌سوزد
ز داغ‌های مجدد، دوباره می‌سوزد
نگاه کن که در آن سوی شهر، کودکی‌ات
میان موشک و دیوار ِ پاره می‌سوزد
پلنگ صورتی و چاق و لاغری دیگر-
میان خانه‌ی تنگ و اجاره می‌سوزد
تپش‌تپش شده قلبی که عاشقی دارد
میان نامه و گشت و اشاره می‌سوزد
وَ برق می‌رود و ابتدای آژیر است
به آسمان مَه و بمب و ستاره می‌سوزد
وَ توپ در دل فریاد تلخ همسایه-
شبیه پنجره‌ی تکه‌پاره می‌سوزد
بزرگ می‌شوی اما، هنوز هم از نو:
ببین که قلب خیابان ه
باغ وحش پاتان لالیتپور
شهر لالیتپور با نام قدیمی پاتان در کشور نپال که در کنار کاتماندو قرار گرفته، شهری غنی از میراث فرهنگی مذاهب بودا و هندو به شمار می‌آید. «لالیتپور» (Lalitpur)، با نام قدیمسومین شهر بزرگ نپال، بعد از پخارا و کاتماندو، بیشترین شهرت خود را مدیون میراث فرهنگی غنی، به ویژه هنر و صنایع سنتی آن است. برآورد می‌شود که شهر را در زمان سلطنت «ویرا دِو» (Vira Dev)، در سال ۲۹۹ بعد از میلاد مسیح ساختند. 
تنها باغ‌ وحش نپال در ناحیه جنوب غربی
بنام خالق هستی
انسان ... همه ی موجودات جهان زمانیکه به دنیا می اینددارای نوع هستند...برای مثال زمانیکه یک اسب به دنیا میاد دارای ماهیت اسب هست وزمانیکه می میرد هم می گویند اسب مرد.یعنی درطول عمرش همان اسب بوده است وماهیتش ازاسب به پلنگ یاگربه یا هرحیوان دیگر تغیییر نکرده است... حالا بیایم سراغ انسان...انسان زمانیکه به دنیا می اید دارای نوع خاصی نیست.هرچند به شکل وشمایل یک انسان است ولی انسانیتش را خودش باید بسازد..انسان یک موجود زنده خام است که
یادم می‌آید قبل‌ترها شباهنگ عزیز در یک‌گوشهٔ بلاگستان گفته بود از یک‌جایی به بعد آدم دیگر نمی‌تواند دوستان جدیدی به حلقهٔ روابطش اضافه کند چون سال‌ها طول می‌کشد تا یک رابطهٔ قدمت‌دار و درست‌حسابی رقم زد و سخت می‌شود به‌هرحال. (نقل به مضمون.) 
به نظرم این حرف درست است. گویا هرچه سن آدم بیشتر می‌شود ترجیح می‌دهد دایرهٔ امنش را همانطور که هست نگه دارد. اضافه کردن آدم‌های جدید دشوار می‌شود و دل‌کندن از قدیمی‌ها دشوارتر. من نمی‌گویم ب
سلام 
خدا میگه 
خلقنا من انفسکم ازواجا
از خودتون برای شما زوج هایی آفریدیم
و در انجیل هم گفتم که نوشته شده حوا از دنده ادم افریده شد
بعدش میشگه تا آروم باشید در کنار او
آرامش یه اصل کلیدی هست در زوج واقعی
داف و پلنگ و پاف و فلان همه باد هواست
دنبال یار باید بود
میدونید یه آیه داریم میگه
الم اعهد الیکم یا بنی ادم...
میگه مگه من با شما عهد نبسته بودم که شیطان رو نپرسید و ...
عهد؟
کدوم عهد خدا؟
من چیزی یادم نمیاد!
بله
در این ایه به عالم ذر اشاره شده
بر
دارند مستند حیات وحش می‌بینند. یک پلنگ در حال خوردن یک بز کوهیست. نفرین می‌کنند که "ای تو زهر بخوری به جای بز!"
می‌گویم "خب اون بیچاره چیکار کنه؟ غذاش همینه."
می‌گویند "خب اون بیچاره‌ی طفلک گناه داره!"
می‌گویم "خب شما هم دارین یه بیچاره‌ی طفلک رو می‌خورین که! عجبا! تو همین لحظه که گوشت گوسفند تو دهنتونه، پلنگو نفرین می‌کنین؟"
راضی نمی‌شوند که، همیشه و بلااستثنا، با دیدن صحنه‌ی شکار، به درنده‌های وحشی دشنام می‌دهند.
چند روز قبل، در بیمارس

ادامه مطلب
در اخبار مربوط به شبکه های اجتماعی که دیجیاتو منتشر کرده، آمده است؛ اینستاگرام سیاست های جدیدی در قبال ناقضین قوانین در این شبکه اجتماعی پیش گرفته!
تا کنون محتوایی که از نظر اینستاگرام نامناسبند حذف میشد، اما از این پس اگر تخلفات دنباله دار باشند، در قالب یک پیام تاریخچه تخلفات و دلیل حذف پست به کاربر اطلاع داده میشود، پس از آن اکانت متخلف مسدود میشود. به این ترتیب باید منتظر اینستاگرامی اخلاقی تر باشیم.
دیگر تغییری اساسی که تا به حال به صو
پرنیان های عزیز گذشته، سلام.
الانی که دارم برایتان این نامه را مینویسم، پانزده سال و شش ماه و پنج روزمه.
تا جایی که میدانم شماها به من و به من های بعدی خیلی نامه نوشته اید. نامه هایتان را خوانده ام و جمله ی " برتری‌یی که من نسبت به تو دارم این است که میتوانم هرچه میخواهم بهت بگویم اما تو نمی توانی پاسخ من را بدهی چون راه برگشتی وجود ندارد"تان را دیده ام :) خب! میبینیم که دارد و من دارم بهتان مینویسم :)
پرنیان شش ساله: وقتی داری از حیاط به مهد کودکت م

در تمام کارتن هایی که در کودکی دیده اید نکته ی عجیبی وجود دارد که کاملا مخالف چیزی بود که پدر و مادر شما از شما میخواستند تا انهارا رعایت و یاد بگیرید:‌تارزان لخت بود.سیندرلا بعد از مهمانی نیمه شب به خانه میرفت. (کفشی که اندازه ی پایش بود اما از پایش درامد و بعد پای هیچکس دیگر جز خودش نرفت. اگر کفش اندازه پایش بود چرا از پیش درامد؟)پینوکیو دروغ میگفت. الاعدین یک دزد بود.بتمن ٢٠٠ کیلومتر در ساعت با ماشین در خیابان رانندگی میکرد.سفید برفی با ٧
اینکه بهتان به دیگران را با توجیه ضرورت از میدان به در کردن دشمن! جایز بدانیم،
اینکه ذات دروغ را حرام ندانسته و تنها در مواقعی که پای ضرر و زیان در میان است آن را جایز ندانیم و با اختراع اصطلاح من در آوردی «دروغ سازمانی» و حکم به جواز آن، با خیال راحت به قلب وقایع بپردازیم.
اینکه ورود به حریم خصوصی دیگران را به راحتی و به بهانه پیشگیری از وقوع جرم احتمالی جایز بدانیم،
اینکه دولت و سازمان ها را در نقض یکطرفه قراردادها مجاز بشماریم،
اینکه به بها
منطقه شکار ممنوع "کم‌کی" شهرستان بهاباد، اراضی بکر شمال این شهرستان را شامل می‌شود که به دلیل وضعیت خاص توپوگرافی، بکر بودن منطقه و عدم تغییر و تحول اساسی در رویشگاه‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی حائز اهمیت است.
به گزارش ایسنا – منطقه یزد و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، عمده‌ترین گونه‌های موجود در منطقه را کل و بز و قوچ و میش تشکیل می‌دهد و وجود برخی از گونه های ارزشمند نظیر یوزپلنگ آسیایی و جبیر بر اهمیت آن افزوده است.
اریک کیملونگر در پلنگ سیاه
به استثنای هیولاهای آشکار نازی مانند جمجمه سرخ ، فیلم های مارول در گفتن داستانهای افراد شرور با انگیزه های پیچیده و حتی قابل اعتماد ، خیلی خوب هستند. شخصیت هایی مانند Loki ، کرکس ، حتی Hela ، الهه تحت اللفظ مرگ ، دلایل بسیار موجهی برای آنچه انجام می دهند ، حتی اگر این دلایل باعث شده اند که آنها دقیقاً از مسیر اشتباه پیش بروند. با این حال ، هیچ یک از آنها به اندازه اریک کیملنگر دلسوز نیستند.
او در اصل منشأ ابرقهرمانی دارد:
از اون وقتاست که همینجوری الکی و بی دلیل نصف شبی دلم گرفته☹
نمیدونم چرا...
دو سه ساعت اخلاقای رو اعصاب اطرافیانم هی تو ذهنم خود به خود مرور میشن.
بعد از دستشون عصبانی میشم...
بعدم دلم میگیره...
م م ب_اخه بی شعور، تو غلط میکنی پشت سر مامان گل من پیش من بدگویی میکنی! حیف که بزرگتری وگرنه همینو میگفتم و یکیم میزدم تو گوشت... گاو
پ_واقعا واست متاسفم که تو قرن ۲۱ام هنوز میخوای مثل عهد قاجار پسر داشته باشی که نسلتو حفظ کنی! انگار پلنگ مازندرانی! چقد زنت با
بچه های گل توی خونه. همین من ، جوان تر که بودم سلیطگی هایم زیبا تر بود! ناظم دوره اول متوسطه مان (بخوانید دوره راهنمایی) جوان و ززکی و به شدت سانتی مانتال بود. همانطور که اشاره کردم هیکل خوبی داشت. قدش کوتاه بود و مانتوهای تنگ بالای زانو میپوشید، ناخن هایش کاشت بودند و بلند، مژه هایش هم مصنوعی! به زمان خودش، پلنگی بود دوست عزیز! از طرفی عین سگ هم پاچه ما را بابت نیم میلیمتر ناخن میگرفت! 

یک بار ناخن هایم اندازه سه چهار میلی متر بلند بود. بچه ها م
تابلو فرش
تابلو فرش به فرش‌هایی گفته می‌شود که معمولاً جنبه تزیینی دارند. این فرش‌ها همانند تابلو قاب شده و بر روی دیوار نصب می گردد. و به دو نوع دست بافت و ماشینی تقسیم می گردد. ایران در زمره یکی از بزرگترین تولید کنندگان تابلو فرش در دنیا میباشد.

از نظر دسته بندی موضوعی تابلو فرش شامل تصاویر زیر می‌باشد:
مناظر طبیعی
در این نوع از تابلو فرش‌ها مناظری از درختان،رودخانه، جنگل، گل و مناظری نظیر آن را شامل می‌شود.

حیوانات
شامل تصاویر طب
به نام عاشق ترین خالق

کوچک تر که بودیم، دنیا چه زیبا تر بود!...
می امدیم میرفتیم، نه به کسی کاری داشتیم و نه کسی کاری به ما داشت!...
گاهی دلم برای کوچکی ام تنگ میشود، نگاه هایمان صادقانه تر بود، حرف هایمان عاشقانه تر...
کم کم بزرگ شدیم...
هر چقدر بزرگتر که شدم، احساس میکردم، پاره ای از وجودم از من دور میشود... شاید هم من از او...
به قول حسین پناهی:
گر چه نزد شما تشنه سخن بودم
انکه حرف دلش را نگفت، من بودم...
گاهی دلم برای خودم تنگ میشود، آری
گاهی دلم برا
به نام عاشق ترین خالق
کوچک تر که بودیم، دنیا چه زیبا تر بود!...
می امدیم میرفتیم، نه به کسی کاری داشتیم و نه کسی کاری به ما داشت!...
گاهی دلم برای کوچکی ام تنگ میشود، نگاه هایمان صادقانه تر بود، حرف هایمان عاشقانه تر...
کم کم بزرگ شدیم...
هر چقدر بزرگتر که شدم، احساس میکردم، پاره ای از وجودم از من دور میشود... شاید هم من از او...
به قول حسین پناهی:
گر چه نزد شما تشنه سخن بودم
انکه حرف دلش را نگفت، من بودم...
گاهی دلم برای خودم تنگ میشود، آری
گاهی دلم برای
طرح "کتاب آباد" طرحی است که با توجه به نقش تأثیرگذار ترویج فرهنگ مطالعه مفید و اثربخشی این حوزه در ایجاد فضای مطالعاتی برابر و عادلانه برای تمامی اقشار به ویژه مردم مناطق محروم و کم برخوردار روستایی، در یکی از روستاهای شهرستان فریدونکنار، به نام کلاگرسرا اجرا گردید. برنامه های مختلف فرهنگی ویژه محرم از جمله مسابقه نقاشی، مسابقه "با امام حسین علیه السلام حرف بزن"، مسابقه جمله سازی با واژه ها، قصه گویی مازنی برگرفته از ضرب المثل و قصه مینا و
عرصه مذکور به دلیل وجود ارتفاعات ، تپه ماهورها ، دشتها و تعارضات اندک شرایط نسبتا پایدار و مناسبی
برای زیست انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری فراهم نموده است عمده ترین گونه های جانوری موجود
در منطقه را کل و بز و قوچ و میش تشکیل می دهد عالوه بر آن حضور اندک انسان در منطقه و چشم
اندازهای زیبای طبیعی و زیستگاههای مستعد دارای تنوع زیستی بالنسبه مساعدی است که وجود برخی از گونه
های ارزشمند نظیر یوزپلنگ آسیایی و جبیر بر اهمیت آن افزوده است. در قس
سلام و عرض ادب به شما مخاطبان گل زیبا ! 
مادرم می گوید وقتی ۳ یا ۴ ساله بوده ام با دست یا قیچی دمار از روزگار گیاهان خانه مان در  می آوردم.  می گوید نزدیک به ۲۰ گل را مورد عنایت قرار داده ام.   اما اکنون بعد از از بیست نمی دانم چه شده است که زندگی ام شده گل و گیاه .!!  
پس لطفا قبل از دیزاین خانه مبارک با گل و گیاه ، اول مراقب فرزندانمان باشیم . 
کمی از مهمل گویی فاصله بگیریم و برویم سراغ کار مورد علاقه بنده ، یعنی دیزاین ( طراحی - فارسی را پاس بداریم )
مارِ دم‌سیاه شاخ‌دار

می‌خزید بی‌صدا، لابه‌لای برگ‌ها،کنار پرتگاه

شب به نیمه‌اش رسیده بود،

روی مرز اشتباه،  

با دو چشم ناز و یک دلِ زیاده‌خواه،

بوسه‌ای

بر فراز تپه از پلنگ ماده می‌گرفت ماه...

**

دوردست

در جوار طعم تند شنبلیله‌ها و بوی کاه

ناگهان

شیهه‌ای کشید مادیانِ گُشنِ یالقوزِ راه‌راه...

داشت می‌چمید بادِ نرم باردار صبحگاه
شلمان-داوود خانی خلیفه‌‌محله(لنگرودی)‎‎25 تیرماه 98
مشاور پرورش شترمرغ

پاهای قوی شترمرغ تنها به منظور سریع دویدن تکامل نیافته اند ، بلکه در هنگام دفاع از خود نیز این پاها نقش یک نیزه بسیار موثر را ایفاء می کنند. هنگامی که شترمرغ توسط یک شکارچی مانند شیر ، یوز پلنگ ، لئوپارد ( لئوپارد، گربه های وحشی و بزرگی هستند که جثه ی آن ها، کمی کوچکتر از شیر است ) و ... مورد حمله قرار میگیرد. یک ضربه توسط این پاها می تواند منجر به مرگ شکارچی شود. این را بررسی کنید، هر دو پای شترمرغ با یک پنجه ده سانتی تیز مسل
در پستهای قبلی با یادگیری با نظارت و بدون نظارت آشنا شدیم.
خوشه بندی یا Clustering از روشهای داده کاوی است که از یادگیری بدون نظارت استفاده می کند. در واقع خوشه بندی بدون داشتن یک مثال آموزشی و بدون هر گونه ناظر سعی در پیدا کردن شباهتهای موجود در داده ها دارد به گونه ای که موارد شبیه بهم در یک خوشه قرار می گیرند و موارد داخل دو خوشه متفاوت با هم تفاوت فاحشی دارند. شباهت بین دو مورد بر اساس فاصله اقلیدسی بین آن دو سنجیده می شود به گونه ای که هر چه فاصل
شما در آفریقا هستید. اواسط ژوئن (خرداد) ماه است. آفتاب بر پوست شما می تابد، نسیمی گرم بوی چوب را به مشام می رساند و دسته ای از گورخرها را می بینید که در میان ساوانای تازه باران خورده در حال پرسه هستند. این رویایی است که با سافاری محقق شده؛ سافاری یک نوع سفر است که با هدف مشاهده حیات وحش از نزدیک صورت می گیرد.
بعد از معرفی پنج مقصد گردشگری متفاوت و ترسناک، اکنون قصد داریم شما را با پنج سافاری هیجان انگیز آشنا کنیم. فرق نمی کند شیفته غواصی کنار کوس
پسرای سفید معمولا اینجا حاقل، توی این کشور،

مشهورن به اینکه یکمی بچه پررو و دریده هستن
همه شون نه،

ولی چون اغلب مردم این کشور مهاجرن،

و یه پسر کانادایی که از همه جا عقب افتاده و توی جای شتر گاو پلنگ دور افتاده ای مثل کانادا، فکر میکنه از اروپا و امریکا!!!! هم بهتره همه چیش، معمولا یه درجه از نفهمی رو با خودش حمل میکنه.

شما با پسرای امریکایی حرف بزنین یا با پسرای ایرانی میبینین خیلی خیلی زیاد اصالت و شخصیت دارن.

خیلی

پسرا ایرانی معمولا
دامنۀ محرم
۷۲۵۹
«هر وقت و هر زمان که پیشوایان مذهبى مردم _که مردم درهرحال آن‌ها‌ را نمایندهٔ واقعى مذهب تصوّر مى‏‌کنند_ پوستِ پلنگ مى‏‌پوشند و دندان ببر نشان می‌‏دهند و متوسّل به تکفیر و تفسیق مى‏‌شوند، مخصوصاً هنگامى که اَغراض خصوصى به این صورت در مى‌آید، بزرگترین ضربت بر پیکر دین و مذهب به سود مادّیگرى وارد مى‌شود.» (علل گرایش به مادیگری اثر شهید مطهری.اینجا)

«بزرگترین اثر حادثه‌ی کربلا این بود پرده‌ی نفاق را درید و حساب سلط
بهر احصای آخر رمضانرفته بودم ستاد استهلالتا ببینم که وضع فردا چیسترمضان یا که اول شوالمی روم چون صواب هم دارد هم تماشاست جان تو هم فالمی روم روی برج آزادی برج میلاد بلکم ایران مالعاقبت روی برجکی رفتیمسر قلهک حوالی یخچالهر چه ماندیم بلکه دیده شودشانس یاری نکرد و هم اقبال(در پرانتز دونکته عرض کنمنا سپاسی است روم بر دیفالروزه داری در این هوای خفنواقعا هم که سخت بود امسالبس که شد استرس به من واردروی اعضای بنده زد تبخالخشک بودم گلاب بر روتانیا
بهترین زمان برای بازدید از سریلانکا بستگی به منطقه ای دارد که مایل به بازدید از آن هستید. دسامبر تا مارس زمان مناسبی برای بازدید از اکثر مکان ها (ارتفاعات، سواحل غربی و ساحل جنوبی) است و ماه مه تا سپتامبر برای بازدید از سواحل شرقی نیز ایده آل می باشد. در سفر به سریلانکا، محبوب ترین هتل های سریلانکا حتی در حدود بودجه شما، چه ارزان و چه لوکس آرامش بسیاری را برایتان فراهم می کنند. برخی از بهترین هتل های سریلانکا هتل اوگا بی، آمانولا، هتل کوئین،
سلام
کسانی که مجموعه بوی باران رو از شبکه یک سیما دنبال می کنن می تونن در این پست، به بحث و تبادل نظر در مورد این مجموعه بپردازند. ان شاء الله این پست آغازی خواهد بود برای اضافه شدن یک موضوع جدید به خانواده برتر.

مرتبط:
این کارتون امروز از شبکه پویا پخش شد
چرا فیلم سازان ما در ساخت فیلم و سریال تاریخی ضعیف عمل می کنن؟
نقدی به فیلم نامه سریال بچه مهندس ۲
خشونت در فیلم های سینما چقدر بر ما تاثیر گذار است؟
می خوام فیلمنامه نویس بشم
چطور به صورت حر
سلام
کسانی که مجموعه بوی باران رو از شبکه یک سیما دنبال می کنن می تونن در این پست، به بحث و تبادل نظر در مورد این مجموعه بپردازند. ان شاء الله این پست آغازی خواهد بود برای اضافه شدن یک موضوع جدید به خانواده برتر.
مرتبط:
این کارتون امروز از شبکه پویا پخش شد
چرا فیلم سازان ما در ساخت فیلم و سریال تاریخی ضعیف عمل می کنن؟
نقدی به فیلم نامه سریال بچه مهندس ۲
خشونت در فیلم های سینما چقدر بر ما تاثیر گذار است؟
می خوام فیلمنامه نویس بشم
چطور به صورت حرف
نسخه دوبله فارسی
دوبله فارسی پلنگ سیاه گویندگان : استاد منوچهر والی زاده، منوچهر زنده دل، همت مومیوند، شایان شام بیاتی، امیر منوچهری، حمید منوچهری، مهرخ افضلی، شوکت حجت، امیر حکیمی، شهراد بانکی، مریم جلینی و…
BluRay 1080p
لینک مستقیم
صوت دوبله فارسی
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
BluRay 720p
لینک مستقیم
صوت دوبله فارسی
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
BluRay 480p
لینک مستقیم
صوت دوبله فارسی
خواب دیدم آهویی، پلنگ‌های درّه، بازی‌ات گرفته‌اند و از سرِ تو می‌پرند...
خواب دیدمت که بره‌ای، ترا درسته گرگ‌های گشنه می‌درند...
پا که ‌می‌شوم نگاه ‌می‌کنم که آکبند،
پیش من نشسته‌ای به‌ناز و نوشخند،
می‌تراود از لب تو قند...
**
ای بلای تو به‌‌جان من! همیشه دور بادَت از گزند! 
شلمان؛ 8 آبان 1398 خورشیدی- داوود خانی خلیفه‌محله 
پازل سه بعدی چوبی سردر باغ ملی
پازل سه بعدی چوبی سردر باغ ملی یک مدل شبیه سازی شده از بنای سردر باغ ملی می باشد. این بنا یکی از نقاط دیدنی و گردشگری در تهران محسوب می شود. این محصول توسط تولیدکنندگان خوش ذوق ایرانی به منظور تقویت هویت فرهنگی در کودکان و نوجوانان و همچنین معرفى اماکن تاریخى و فرهنگ و تمدن این مرز و بوم به جهانیان و در نهایت جذب گردشگر تولید و به بازار عرضه شده است. این پازل سه بعدی شامل 131 قطعه چوبی می باشد و با وزن 1750 گرم و در ابع
خلاصه سیزده به در ۹۹
ساعت دوازده بیدار شدم
بعد از بیداری مستقیم نشستم پای سریال فاخر سیب ممنوعه
بعد باشدم موهامو مرتب کردم
بعد آش رشته عزیزم حاظر شد ناهار خوردم
بعد نزدیک دو بود اومدم درس بخونم که همه همسایه هامون تصمیم گرفتن زیر پنجره اتاق من پارتی کنن
بعد ساعت سه و خرده ای شد دیدم واقعا از سر و صدای اینا نمیشه درس خوند
بعد از قرن ها پاشدم لب تاپ رو سرویس کردم و براش فیلتر شکن ریختم تا بتونم یوتیوب رو در ابعاد بزرگتری داشته باشم
بعد اومدم دی
دریاچه‌ای که آسمان را در خود جای داده است، در دامنه رشته‌کوه‌های زاگرس، دریاچه‌ای شفاف است که اگر بر ساحل ماسه‌ای آن بایستید، میتوانید بستر دریاچه‌ را ببینید. به خاطر زلال بودن آب دریاچه است که تصویر آسمان آبی دورود، بر آن نقش بسته است. به دریاچه گهر سفر کنید تا بدانید چرا به آن «نگین اشترانکوه» هم می‌گویند. خوش اقبالی با اشترانکوه همراه بوده است که با یک زمین لرزه، بستر این دریاچه در آن تشکیل شده است. برای آشنایی بیشتر با طبیعت این منطق
قصه پرغصه دعوای بر سر لباس و شروع غربزدگی در پوشش از آنجا شروع شد که رضاشاه قلدر طرحی درانداخت برای متحدالشکل کردن لباس ایرانیان؛در حالی که هر عقل سلیمی می داند که: «نه عدالت همیشه در تساوی است و نه زیبایی همیشه در یکسان بودن».جهان زیباست به همه تفاوت هایش؛ تفاوت در زمین و آسمان، خشکی و دریا، شیر و مار و پلنگ یا گاو و اسب و بره، آبی و قرمز و زرد و بنفش، لر و ترک و عرب و فارس، شرقی و غربی، چشم روشن و چشم سیاه، ....همه رنگ ها و زبان ها الهی اند و مقدس
دوستت دارم و هر واژه که قبلاً گفتم
یک نفر گریه کنان دل به دلت می بندد
گوربابای من و عشق و جنونم به تو و-
تُف به هر بیت که مِن بعد به مَن می خندد
توی من باکره ای رفت به یغما که نپرس
روی عامیت هر مسالگی می شاشید
خون سنگین مفاهیم نمک پرورده
پای هر ساده ترین رفع نیازم پاشید
تو در این نیمه بیابان جنوبی گیری
جای ناممکنی از زیست ، پر از شهر کلان
ریشه هایی که عمیق است و اسیرت کرده
پرده ی آخر زیبایی یک بی دندان
آرزو کردی و من کردم و هی لاف زدیم
عشق جوک ساخت و
مأمور: زنگگگگگگ ... خوبم ... پدر : مثل هر ماه نیستی مامور : ماه پیش چه شکلی بودم که این ماه نیستم ؟! پدر : سر حال تر بودی. مامور : خسته م. پدر : زیر چشمات گود رفته. مامور : کم خوابیدم. پدر : تپل تر بودی. مامور : کم می خورم. پدر : چیزی شده ؟ مامور : نه پدر (تاکیدی) : چیزی شده ! مامور : میگم هیچی نشده باور کنید. پدر: یه صداقتی تو چشمات هست که حرفتو باور نمی کنم. مامور : گرفتارم. پدر : چی هست گرفتاریت ؟ مامور : یه مشکلی برام پیش اومده. پدر : چه مشکلی ؟ مامور : نمی تونم بهت
- آدمایی که خوب زندگی میکنن خوبم میمیرن // تنگه ابوقریب
- بیچاره هنری که بابک جهانبخش فکر میکنه رسالتی از اون رو به دوش داره.
- یکیم نوشته بود راه که بیفتی، پشمات میریزه.
- خیلی وقته دیگه برای درختام پلاک گذاشتن ولی تو هنوزم همون احمق همیشگی هستی و این خوبه.
- با گیتاری شکسته بر دوش در امتداد ساحلی غروب گرفته شروع کرد قدمهایش را. مسیر مشخص بود: به سمت رویایی تف شده در گذشته.
- یکیم یه فیلم فرستاده نوشته پلنگ وطنی: نهایت بشه اینا رو خرای وطنی حساب کرد
نمیدونم تو چه بی خبری ای از هزیون های امروزی اینجا رو غیرفعال کردم...
ولی میدونم قصدم غیر فعال کردن نبوده...فقط این روزا سردرد و غریبی حال و هوام که سعی میکنم بهش بی تفاوت باشم این بی اختیاری مجازی و بی تفاوتی حقیقی رو برام به همراه آورده...هر حرفی سخنی زدم این روزا بذارید به حساب مستی دستام...بازم این شوخی یخمک!
حال جسمیم اصلا خوب نیس...و کرونا نگرفتم!شکر خدا‌..ولی یه  اختلالی تو وجودمه که تاوقتی این کرونای بی مذهب داره تو شهر و درمانگاهاش و بیما

آسمان اردی بهشت، نیمه شب ها توی سر خودش می زند و بارانی ست که اینجا می بارد.دیشب صاعقه ها یکی پس از دیگری فرود می آمدند و شانه ام زیر پتوی پلنگ دار تکان می خورد. آنقدر این ماجرا تکرار شد که نفهمیدم کی خوابم برد. صبح کنار اسپیکرهای از نفس افتاده ی لپتاب و ته مانده ی فنجان های چای ولو شده بر ملحفه بیدار شدم.
یک کنج بالِشم «تغزلی در باران ِ»حسین منزوی بود و یک کنج دیگرش شیشه ی عطر کوچک آن یگانه ترین یار که جا مانده پیشم.چه می شود کرد،رقصی چنان میان

در سینه هامان
نه عشق مرده بود، نه آرزوی پرواز
نه تپش های موقرانه ی قلبی بی شتاب
در سینه هامان
یک پرنده در هوای جنون جان داده بود
یک پرنده که آواز را
به پنجه های پلنگ درونش باخته بود
یک پرنده
که در مجمر پرآشوب روزگار
بی تابانه تاخته بود
یک پرنده
که بی هیچ جراحتی جان داده بود

| نیکی فیروزکوهی |
دانلود آهنگ بابک جهانبخش مروارید شهریاری متولد تهران و فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی می باشد. ازدواج مجدد بابک بعد از جدایی همسر اولش با خانمی به نام پریا ازدواج کرده و برای اولین بار به مناسبت تولد همسرش عکسی از وی منتشر کرده و گفته است که برای هرز نرفتن و زندگی هرز نداشتن دوباره ازدواج کردم. دانلود آهنگ بابک جهانبخش فوتبال ورزش حرفه ای فوتبال که یکی از اجزای مهم زندگی من است فوروارد و هافبک راست، پست تخصصی من بود و در آلمان هم که بودم
این روزها که می گذرد سالهاست که ...
نام تو وقت نیت این فالهاست که ...
چون یک تبسم است که بر دیده می کشم
یا محض دلخوشی این خیالهاست که ...
بر سینه ام سکوت تو داغی نهاده است
ردی به گردنم از این مدالهاست که ...
طوفانی هوای دل و چشم و گونه هام
دارای بیشترین احتمالهاست که ...
آهوی ملتمس دام چشم هات
درگیر پاسخ همه ی این سوالهاست که...
آخر پلنگ زخمی ساحل ندیده ات
در فکر چانه و لب و این خالهاست که ...
ممنوع شد خاطره و سیب و خنده ات
بعد از هبوط و بستن این بالهاست که
- خیلی وقته دیگه برای درختام پلاک گذاشتن ولی تو هنوزم همون احمق همیشگی هستی و این خوبه.
- با گیتاری شکسته بر دوش در امتداد ساحلی غروب گرفته شروع کرد قدمهایش را. مسیر مشخص بود: به سمت رویایی تف شده در گذشته.
یکی بود،یکی نبود.

غیر از یه خدای عادل،روی زمین،قدرتی نبود.

توی یه جنگل بزرگ و سرسبز،حیوونای زیادی زندگی میکردن...پلنگ،ببر،شیر،گرگ،روباه،گوزن،آهو،خرگوش،سمور...

اونا واقعا شاد بودن...همدیگه رو دوست داشتن...هرروز با هم بازی میکردن و احساس خوشبختی میکردن...

اما هر چند روز یه بار،یکی از حیوونا گم میشد...شایعه شده بود که به جنگل زیرین سقوط کردن...

گرگ کوچولو هم یکی از کسایی بود که سقوط کرده بود...و مثل بقیشون،نمیدونست چه خبر شده...چیزی که اون
تعبیر خواب حمله کردن حیوان به انسان
با تعبیر خواب حمله کلاغ، تعبیر خواب حمله گرگ،تعبیر خواب حمله گربه به انسان،تعبیر خواب حمله سگ به انسان و تعبیر خواب حمله ببر و شیر  از بخش تعبیر خواب سایت تفریحی جیران همراه باشید.

حمله گربه به انسان
آنلی بیتون:
اگر خواب ببینید گربه ای به شما حمله ورمی شود، دلالت بر آن دارد که دشمنان می‌کوشند به اعتبار شما خدشه وارد کنند و ثروت شما را از چنگتان دربیاورند.
اگر خواب ببینید گربه ای به شما چنگ می زند، دلالت ب
«١٩٠»وَ قاتِلُوا فِی سَبِیلِ‌ اللّهِ‌ الَّذِینَ‌ یُقاتِلُونَکُمْ‌ وَ لا تَعْتَدُوا إِنَّ‌ اللّهَ‌ لا یُحِبُّ‌ الْمُعْتَدِینَ‌ و در راه خدا با کسانى که با شما مى‌جنگند،بجنگید ولى از حدّ تجاوز نکنید،که خداوند تجاوزکاران را دوست نمى‌دارد. نکته‌ها: در این آیه ضمن تصریح به ضرورت دفاع و مقابله در برابر تجاوز دیگران،یادآور مى‌شود که در میدان جنگ نیز از حدود و مرزهاى الهى تجاوز نکرده و متعرض بیماران،زنان، کودکان و سالمندانى که با شما

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

binoyad